Ponad 2 mln kierowców skorzystało już z tej aplikacji

Ponad 2 mln kierowców skorzystało już z tej aplikacji

Mowa o najpopularniejszym polskim projekcie społecznościowym dla kierowców - czyli aplikacji Yanosik.

Zaledwie rok temu twórcy świętowali 1 mln pobrań, który uplasował Yanosika w wąskim gronie polskich aplikacji, którym udało się przekroczyć ten próg. Teraz milion to przeszłość. Yanosika pobrało na swoje smartfony już ponad 2 miliony kierowców!

Sukces goni sukces
Liczba pobrań obejmuje wszystkie platformy, na które aplikacja jest już dostępna: Android, iOS, Windows Phone oraz BlackBerry 10. Niebagatelne znaczenie we wzroście pobrań aplikacji mają kolejne kamienie milowe, które pokonuje ona na swojej drodze. Miesiąc temu jej producent, firma Neptis S.A., zadebiutował na giełdzie papierów wartościowych NewConnect, a pod koniec lipca Yanosik po raz pierwszy pojawił się za granicą. Na pierwszy ogień wybrano Litwę. Twórcy aplikacji nie wykluczają jednak zaistnienia na kolejnych rynkach. Spore zainteresowanie aplikacją za naszą wschodnią granicą na pewno przyspieszyło osiągnięcie 2 mln pobrań. Warto zwrócić uwagę na to, że jest to pierwszy polski projekt społecznościowy, który wychodzi poza granice kraju.

Większa społecznosć = lepszy system
System Yanosik opiera się na wzajemnej współpracy pomiędzy kierowcami. W dużej mierze to od nich zależy liczba informacji znajdujących się w systemie, jak również ich aktualność. A chętnych do wzajemnego ostrzegania się jest coraz więcej. Zwiększona liczba pobrań przekłada się na kolejnych aktywnych użytkowników. Obecnie miesięcznie z Yanosika korzysta już ponad 600 tys. unikalnych użytkowników, którzy w ciągu miesiąca przejeżdżają łącznie ponad 200 mln km i przesyłają ponad 5 mln zgłoszeń o zdarzeniach na drodze. W ostatnim czasie padł kolejny rekord liczby użytkowników online (osób korzystających z aplikacji w tym samym momencie) - ich liczba sięgnęła już 112,5 tys. Yanosik jest projektem społecznościowym nie tylko pod względem ostrzegania się o sytuacji na drodze, ale również innych wymiarów pomocy. Kierowcy mogą edytować ceny paliw na mapie, dodawać i oceniać przydrożne punkty gastronomiczne i przyczyniać się do ulepszania samej mapy.


4trucks.pl / Creandi.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL