Kolejni kierowcy tracą prawa jazdy

Kolejni kierowcy tracą prawa jazdy

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego niemal codziennie zatrzymują kierujących, którzy swoją jazdą stwarzają niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu drogowego.

Również wczoraj na K-27 kierujący ciężarowym Mercedesem wyprzedzał tak niebezpiecznie, że policjanci zadecydowali o zatrzymaniu jego prawa jazdy.

Mimo medialnej kampanii i coraz większego społecznego sprzeciwu wobec agresji i brawury na drodze - codziennie obserwujemy przykłady niebezpiecznej, agresywnej i zbyt szybkiej jazdy. Często takie zachowanie zarejestrowane jest również przez policyjne videorejestratory. Policjanci w takich przypadkach decydują o zatrzymaniu prawa jazdy i skierowaniu wniosku o ukaranie do sądu.

Również wczoraj na drodze K-27 policyjny videorejestrator nagrał wyczyny kierującego ciężarowym mercedesem. Rozpoczął on manewr wyprzedzania na wzniesieniu, mimo że z naprzeciwka jechały samochody. Swoim manewrem zmusił kierującego hondą civic do ostrego hamowania, a kierującego volkswagenem zepchnął na pobocze, żeby "zmieścić" się na swój pas jazdy. Po chwili popełnił kolejne wykroczenie - mimo dozwolonej prędkości 70 km/h jechał z prędkością ponad 97 km/h. Policjanci zatrzymali 66-letniemu mieszkańcowi powiatu nowosolskiego prawo jazdy, a wniosek o ukaranie będzie wysłany do sądu.


4trucks.pl / Policja.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL