LeasePlan partnerem akcji Karty ratownicze

LeasePlan partnerem akcji Karty ratownicze

Lider rynku wynajmu długoterminowego aut stawia na bezpieczeństwo kierowców swoich flot.

Po tym jak LeasePlan uruchomił niedawno kompleksowy system szkoleń z bezpiecznej jazdy, angażujący użytkowników i pomagający im zrozumieć, że zmiana zachowań podczas jazdy samochodem jest niezbędna dla ich bezpieczeństwa, polski oddział firmy dołącza do akcji "Karty ratownicze".

Europejski system Karta Ratownicza Pojazdu został opracowany po to, aby w razie kolizji umożliwić służbom ratowniczym jak najszybsze wydobycie osób poszkodowanych z rozbitego pojazdu i udzielenie im niezbędnej pomocy.

Karta ratownicza w pojeździe pozwala skrócić czas akcji ratowniczej nawet o 30%, czyli od 6 do nawet 9 minut! Jest to zestandaryzowana informacja wydrukowana na kartce formatu A4, przedstawiająca schemat pojazdu z zaznaczonymi najważniejszymi dla służb ratowniczych elementami konstrukcyjnymi samochodu, m.in. punktami umiejscowienia wzmocnień karoserii, rozmieszczenia poduszek bezpieczeństwa, czy też gazowych napinaczy pasów. Odpowiednią dla modelu samochodu kartę należy wydrukować w kolorze, złożyć i umieścić w osłonie przeciwsłonecznej kierowcy. Aby służby ratownicze wiedziały, że w samochodzie znajduje się karta ratownicza, należy przykleić specjalną nalepkę w lewym dolnym rogu przedniej szyby (od strony kierowcy) - w taki sposób, aby nie ograniczała widoczności prowadzącemu pojazd.

- Z badań wynika, że aż 40% wypadków na drogach powodowanych jest przez osoby użytkujące auta w celach służbowych. Jednocześnie, dzięki świadomej i bezpiecznej jeździe możemy uniknąć 70% kolizji spowodowanych przez innych kierowców. Dlatego stawiamy na prewencję i edukujemy naszych Klientów. Uruchomiony niedawno przez LeasePlan kompleksowy system szkoleń w ramach programu SafePlan, ma na celu doskonalenie indywidualnych umiejętności kierowców i utrwalanie prawidłowych zachowań na drodze. Pomaga też zrozumieć, że zmiana zachowań podczas jazdy samochodem jest niezbędna dla ich bezpieczeństwa. Jednak zdajemy sobie sprawę, że nie da się uniknąć wszystkich wypadków, stąd nasza decyzja o dołączeniu do akcji "Karty ratownicze". Jest to kolejny element zwiększania bezpieczeństwa kierowców zarządzanych przez nas flot - mówi Artur Sulewski, dyrektor handlowy, LeasePlan Fleet Management Polska.

Co roku na polskich drogach prowadzone są tysiące akcji ratowniczych spowodowanych wypadkami drogowymi, w których by uratować życie pasażerów liczy się każda sekunda. Warto zatem zadbać o to, aby karta ratownicza znalazła się również w Twoim samochodzie!

Więcej na www.kartyratownicze.pl


4trucks.pl / LeasePlan

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL