WITD: Bez uprawnień

WITD: Bez uprawnień

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Szczecinie.

W dniu 06.08.2014r. w godzinach porannych w m. Mostowo przy drodze krajowej nr 11, inspektor wykonujący czynności kontrolne na motocyklu wytypował i zatrzymał do kontroli pojazd członowy należący do przewoźnika z woj. wielkopolskiego, którym przewożone były art. spożywcze.

W toku czynności kontrolnych kierowca nie okazał do kontroli swojego prawa jazdy. Zatrzymany ciągnik siodłowy, jak i naczepa znajdowały się w stanie technicznym który nie pozwalał na dalsze dopuszczenie ich do ruchu - nadmiernie zużyte i nieprawidłowo dobrane ogumienie, niesprawny pneumatyczny układ hamulcowy -(nieszczelny + pęknięta tarcza hamulcowa lewa przednia w ciągniku), niesprawna instalacja elektryczna.

W związku z nieokazaniem przez kierowcę prawa jazdy na miejsce wezwano patrol policji. Okazało się, że kierowcy będącemu jednocześnie właścicielem w/w zestawu pojazdów dwa tygodnie temu policjanci zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej liczby punktów karnych. Policjanci nałożyli na kierowcę MKK za kierowanie pojazdem przez osobę nie posiadającą uprawnień do kierowania pojazdami, jak również za poruszanie się pojazdem którego stan techniczny zagraża bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Nie zezwolono również na to, aby kontrolowany zestaw pojazdów mógł dalej kontynuować jazdę.


4trucks.pl / WITD Szczecin

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL