MAN wybrał opony Goodyear KMAX i FUELMAX

MAN wybrał opony Goodyear KMAX i FUELMAX

Ogumienie zapewniające długie przebiegi i niskie zużycie paliwa dostępne dla modeli TGX i TGS.

MAN, jeden z wiodących producentów pojazdów ciężarowych, docenił najnowsze opony Goodyear, oferujące długie przebiegi i niskie zużycie paliwa. Opony KMAX i FUELMAX zostały wybrane przez niemieckiego producenta jako pierwsze wyposażenie modeli TGX i TGS.

Jedną z opon oferowanych przez MAN-a jako wyposażenie fabryczne jest Goodyear KMAX w rozmiarach 295/80R22.5, 315/70R22.5 i 315/80R22.5. Linia KMAX to opony wyróżniające się długimi przebiegami. Drugim modelem, w które wyposażone będą ciężarówki niemieckiego producenta, jest opona o niskim oporze toczenia: FUELMAX w rozmiarze 315/80R22.5. Obie ww. opony są opcjonalnie dostępne w modelach MAN TGX i TGS. Wybierając je, klienci MAN mogą jeszcze bardziej obniżyć koszty operacyjne swoich flot.

- Pojazdy ciężarowe MAN cieszą się doskonałą reputacją, między innymi dzięki temu, że zapewniają niskie koszty operacyjne. Wybór nowych opon FUELMAX i KMAX jako pierwszego wyposażenia potwierdza wysokie osiągi naszego ogumienia. To wymierna korzyść dla klientów, którzy nabędą te pojazdy ciężarowe - powiedział Peter Platje, dyrektor Goodyear Dunlop ds. sprzedaży opon do pojazdów ciężarowych na pierwsze wyposażenie w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

KMAX to linia opon zaprojektowanych pod kątem jak najdłuższych przebiegów, oferująca maksymalne osiągi i dobrą przyczepność przez cały rok bez kompromisu po stronie innych parametrów. W skład linii KMAX wchodzą opony na oś sterującą KMAX S, na oś napędową - KMAX D oraz na oś wleczoną - KMAX T. Opony KMAX D nadają się również do całorocznej jazdy, ponieważ spełniają wymogi stawiane oponom zimowym. Posiadają nie tylko znak M+S, ale także "symbol alpejski" - trzy szczyty górskie i płatek śniegu, informujący o tym, że opona sprawdza się w trudnych warunkach zimowych.

Z kolei FUELMAX to linia efektywnych paliwowo opon Goodyear, których najważniejszą zaletą jest obniżony opór toczenia, bez kompromisu po stronie innych istotnych parametrów: przebiegów, hamowania na mokrej nawierzchni itp. W skład linii FUELMAX wchodzą opony na oś kierującą FUELMAX S, na oś napędową - FUELMAX D oraz do naczep - FUELMAX T. Opony FUELMAX D spełniają również wymagania stawiane ogumieniu zimowemu, dlatego też posiadają oznaczenie M+S i symbol trzech szczytów górskich oraz płatka śniegu. To opona całoroczna z prawdziwego zdarzenia.


4trucks.pl / Goodyear Dunlop Tires Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL