Rozwiązania Webasto dla zimnego łańcucha dostaw

Rozwiązania Webasto dla zimnego łańcucha dostaw

Webasto, lider rynku samochodowych rozwiązań dachowych i systemów zarządzania temperaturą w pojazdach, dzięki swoim rozwiązaniom gwarantuje bezpieczeństwo produktów przewożonych w zimnym łańcuchu dostaw.

Firma oferuje standardowe systemy, jak i całościowe rozwiązania zintegrowane, które zabezpieczają produkty podczas jazdy oraz na postoju.

Produkty spożywcze, farmaceutyki, czy kwiaty, to towary które są szczególnie narażone na negatywne działanie warunków atmosferycznych i otoczenia. W Polsce, gdzie większość produktów transportowana jest drogą lądową, kwestie bezpiecznego przewożenia towarów wrażliwych mają ogromne znaczenie, zwłaszcza latem.

Webasto oferuje pełną gamę systemów chłodniczych dla bezpiecznego transportu w temperaturze kontrolowanej. Systemy te służą zapewnieniu stałej, prawidłowej temperatury od chwili wytworzenia lub schłodzenia produktu, aż do momentu jego finalnego zużycia. Urządzenia mogą być dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta i do konkretnego pojazdu, dzięki temu stale utrzymują niską temperaturę i zapewniają równomierną dystrybucję powietrza. W czasie jazdy pojazdu ładują one "magazyny chłodu", które później emitują niską temperaturę podczas postoju.

- Straty żywności i innych produktów wrażliwych w transporcie, podnoszą koszty działalności i są źródłem niepotrzebnych strat. Co więcej, nieprawidłowo przewożone towary mogą zagrażać zdrowiu i życiu konsumenta. Dlatego tak ważne jest troska o bezpieczeństwo i jakość transportu. Jako dostawca całościowych rozwiązań systemowych, oferujemy możliwość indywidualnego dostosowania zarządzania klimatyzacją pojazdów dla każdego rodzaju biznesu - powiedział Robert Lang, director Special OE Heavy Duty, Webasto.

Rozwiązania dostosowane do potrzeb klienta
Rozwiązania Webasto mogą być wykorzystane w każdym rodzaju prowadzonej działalności. Firma dysponuje kompaktowymi urządzeniami chłodniczymi zasilanymi z akumulatora, urządzeniami z bezpośrednim napędem oraz systemami zintegrowanymi. Modułowa konstrukcja i szeroki wybór akcesoriów Webasto pozwalają na dopasowanie rozwiązania do indywidualnych wymagań.

System chłodzenia zasilany przez akumulator jest przeznaczony dla mniejszych pojazdów wyposażonych we własny system klimatyzacji oraz do chłodzenia pomieszczeń o kubaturze do 5 m³. Wyróżnia się wyjątkowo szybkim i prostym montażem. Natomiast systemy z bezpośrednim napędem są przeznaczone do współpracy z własną sprężarką pojazdu. Wydajny i niemal bezobsługowy system chłodzenia z napędem bezpośrednim ("Direct Drive") jest przeznaczony dla pojazdów z komorami ładunkowymi o kubaturze do 18 m³.

Większe auta mogą zostać wyposażone w systemy chłodnicze całkowicie zintegrowane z pojazdem. Poszczególne elementy systemu chłodzenia, takie jak parownik, skraplacz, sprężarka czy cały szereg akcesoriów można dowolnie ze sobą łączyć, co pozwala na wysoką elastyczność w konfiguracji sprzętu. Stały przepływ powietrza w pojeździe zapewniają też wentylatory i dmuchawy.

Dodatkowo, ten modułowy system może być w pełni zintegrowany z pojazdem, bez wpływu na jego wygląd zewnętrzny czy parametry aerodynamiczne. Tak wyposażony pojazd może bez problemu parkować w parkingu podziemnym, czy korzystać z myjni.


4trucks.pl / Webasto

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL