FM Logistic nie zwalnia nawet na moment

FM Logistic nie zwalnia nawet na moment

Grupa FM Logistic konsekwentnie buduje swoją pozycję lidera. Spółka ogłosiła, że w ostatnim roku obroty firmy zwiększyły się o 17,6% i przekroczyły próg jednego miliarda euro.

W grupie zatrudniono też 3 tysiące nowych pracowników.

Międzynarodowa spółka logistyczna FM Logistic ma za sobą bardzo udany rok. W ostatnim roku obrotowym (1 kwietnia 2013 r. - 31 marca 2014 r.) firma osiągnęła obroty 1,043 miliarda euro, co dało wzrost o 17,6% w porównaniu do ubiegłego roku (+21% wyłączając wpływ zmian w kursach walut). Równolegle odnotowano wzrost zysku operacyjnego (36,4 mln €) o 23,5%. Operator nie zwalnia tempa swojego wzrostu, napędzanego zwycięską strategią obejmującą zarówno zewnętrzny, jak i wewnętrzny rozwój. W zakresie rozwoju zewnętrznego, FM Logistic z powodzeniem dokonało w ostatnim czasie dwóch przejęć na dużą skalę, umożliwiających wkroczenie na nowe obszary (takie jak Ameryka Południowa, kontynent o dużym potencjale wzrostu) oraz rozszerzenie swojej oferty (logistyka produktów łatwo psujących się - fresh). W obszarze wzrostu organicznego wygenerowane zostały obroty w wysokości 115 mln €, wynikające z podpisania nowych umów (w zakresie magazynowania, obsługi, transportu i co-packingu) oraz stanowiące kolejny dowód dynamicznej i skutecznej strategii rynkowej firmy.

- Nasze wyniki to nie kwestia szczęśliwego trafu. Są one rezultatem ciągłego, codziennego zaangażowania zespołów FM Logistic w wypełnianie planu strategicznego realizowanego konsekwentnie od lat, na każdym poziomie i w każdym kraju. - mówi CEO Jean-Christophe Machet.

Ambitne projekty pozwalające osiągnąć przyszłe cele
FM Logistic kontynuując swoją transformację, zmierza ku osiągnięciu celów wyznaczonych na rok 2022. Jednocześnie grupa stara się sprostać wyzwaniom światowego rynku logistycznego i z entuzjazmem skupia się na swoich nowych projektach. Na wysoce konkurencyjnym rynku FM Logistic zmierza obsługiwać cały łańcuch zaopatrzeniowy poprzez znaczne rozszerzenie swojej oferty transportowej, szczególnie po to, aby móc oferować usługi logistyczne w różnych kanałach dystrybucji stosowanych przez swoich klientów.

FM Logistic wyznaje zasadę inwestycji w zasoby ludzkie. Dlatego aktualnie koncentruje swoje wysiłki bardziej niż kiedykolwiek na rekrutacji i szkoleniu przyszłych menedżerów, między innymi poprzez stworzenie zespołu składającego się z młodych pracowników o dużym potencjale oraz wewnętrzny program szkolenia - FM Logistic University.


4trucks.pl / FM Logistic

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL