DSV przejmuje całościowy pakiet DSV Swift

DSV przejmuje całościowy pakiet DSV Swift

Pod koniec czerwca 2014 roku DSV wykupiło pozostały pakiet udziałów w DSV Swift. Posiadając do tej pory 33 procent, Grupa działała na terenie Afryki od października 2012 roku pod nazwą DSV Swift.

Swift Freight, lokalny operator z siedzibą główną w Dubaju, został całkowicie przejęty przez DSV wraz z oddziałami na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Indii oraz Chin. Pozostałe oddziały firmy na terytorium Afryki działały pod nazwą DSV Swift z pakietem udziałów Grupy na poziomie 33 procent. 27 czerwca 2014 roku DSV wykupiło pozostałe 67 procent, zmieniając oficjalnie nazwę z DSV Swift na DSV.

- Działając przez ostanie 2 lata na terytorium Afryki pracownicy DSV zdobyli ogromne doświadczenie na tym szczególnym rynku, a nasza działalność sprawnie się rozwija. Z tego względu zdecydowaliśmy się na kolejny krok w rozszerzaniu naszej działalności na kontynencie afrykańskim i od lipca będziemy współpracować z lokalnymi przedsiębiorcami już pod nazwą DSV - mówi Jens Bjorn Andersen, CEO Grupy DSV.

Obecnie Grupa DSV operuje na terytorium 75 państw na 6 kontynentach. Sieć oddziałów na terytorium Afryki poszerzyła się o takie państwa jak: Republika Południowej Afryki, Mozambik, Zambię, Kongo, Tanzanię, Rwandę, Burundi, Ugandę, Kenię, Etiopię, Nigerię, Ghanę, Togo, Maroko oraz Egipt.


4trucks.pl / Grupa DSV

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL