WITD: Aresztowany kierowca i pojazd

WITD: Aresztowany kierowca i pojazd

W dniu 25.07.2014r. w godzinach porannych na drodze krajowej nr 6 w okolicach Koszalina, inspektorzy transportu drogowego Wydziału Inspekcji w Koszalinie prowadzili rutynowe działania kontrolne.

Podczas tychże działań zatrzymano do kontroli pojazd członowy należący do przewoźnika z woj. kujawsko-pomorskiego, którym przewożone były elementy konstrukcji stalowych. W toku czynności kontrolnych kierowca nie okazał do kontroli swojego prawa jazdy oraz dowodów rejestracyjnych kontrolowanego zespołu pojazdów. Zarówno ciągnik siodłowy jak i naczepa, znajdowały się w stanie technicznym, który nie pozwalał na dalsze dopuszczenie ich do ruchu - nadmiernie zużyte i nieprawidłowo dobrane ogumienie, uszkodzona szyba czołowa kabiny kierowcy, niesprawny pneumatyczny układ hamulcowy, wycieki płynów eksploatacyjnych , niesprawna instalacja elektryczna. Zdecydowano zatem o jego odholowaniu na parking administracyjny wyznaczony przez właściwego starostę. W związku z nieokazaniem przez kierowcę prawa jazdy na miejsce wezwano funkcjonariuszy Policji, którzy ukarali kierowcę mandatem karnym za kierowanie pojazdem przez osobę nie posiadającą przy sobie wymaganych dokumentów. Okazało się również, że kierujący widnieje w policyjnych kartotekach jako osoba poszukiwana.

Kierowca został zatem zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji i doprowadzony do aresztu, pojazd natomiast został odholowany na właściwy parking strzeżony.


4trucks.pl / WITD Szczecin

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL