Polskie naczepy do polskich okien

Polskie naczepy do polskich okien

Producent okien z Bytowa - firma Drutex powiększyła swoją bazę transportową o 7 zabudów kurtynowych, 6 przyczep i 3 naczepy kurtynowe - wszystkie z Wieltonu.

To kolejny etap, trwającej od ponad 4 lat współpracy między polskimi producentami.

Drutex - podobnie jak Wielton - to firma z polskim rodowodem. Powstała w 1985 roku, jako przedsiębiorstwo z branży metalowej. Po 9 latach działalności w Drutexie uruchomiono pierwsza linię do produkcji stolarki okiennej z PVC, a także półautomatyczna linię do produkcji szyb zespolonych.

Obecnie DRUTEX S.A. jest największym producentem stolarki otworowej z PVC w Europie. W 2013 roku firma rozpoczęła największą w swojej historii inwestycję związaną z budową Europejskiego Centrum Stolarki. Pierwsza faza inwestycji o powierzchni ponad 27 tys. m2 pozwoli na podwojenie mocy produkcyjnych i zwiększenie zasięgu działania firmy, która już teraz oferuje swoje okna na całym świecie - od Europy, przez USA, Meksyk, Australię czy Bliski Wschód.

- Drutex to jeden z naszych największych klientów. Każdego roku, odkąd rozpoczęliśmy współpracę, realizujemy dla nich zamówienia na nowe naczepy, zabudowy czy zestawy. Po kilkanaście sztuk rocznie. Firma nie tylko jest znana ale bardzo się rozwija, inwestuje w nowe technologie, powiększa produkcje, a to z kolei pociąga za sobą rozbudowę bazy transportowej - mówi wiceprezes Wielton S.A. Włodzimierz Masłowski.

Wielton w pierwszym półroczu tego roku sprzedał 1185 sztuk naczep i przyczep, co daje firmie 3 miejsce wśród europejskich producentów i niezmiennie pierwsze wśród krajowych, zostawiając rodzimych producentów daleko w tyle klasyfikacji. Dla swoich klientów Wielton realizuje specjalne zamówienia -czego przykładem jest Drutex. Na potrzeby przewozu okien w podłogach naczep zastosowano dodatkowe otwory do mocowania stelaży, zabezpieczających okna przed uszkodzeniem.


4trucks.pl / Wielton SA

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL