WITD: Jazda na cudzej karcie

WITD: Jazda na cudzej karcie

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Białymstoku.

W dniu 23 czerwca 2014 r. na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Wyszomierz inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku zatrzymali do kontroli zespół pojazdów polskiego przewoźnika, którym wykonywany był przewóz towaru niebezpiecznego UN1202 - paliwa do silników diesla (oleju napędowego).

W trakcie czynności kontrolnych, po dokonaniu wydruku z tachografu cyfrowego stwierdzono, że kierujący ciężarówką dokonuje zapisu swojego czasu pracy na karcie kierowcy, którego nie ma w pojeździe. Kierowca skończył swój czas pracy i użył karty kolegi z firmy, aby kontynuować jazdę. Ponadto kontrolujący inspektorzy stwierdzili przekroczenie maksymalnego czasu prowadzenia pojazdu bez przerwy o 52 minuty oraz skrócenie dziennego czasu odpoczynku 1 godzinę i 35 minut.

W związku ze stwierdzonymi naruszeniami wobec przedsiębiorcy zostało wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone karą 3650 zł Na kierującego nałożono mandaty karne na łączną kwotę 2500 zł. Zatrzymano kartę, którą posługiwał się kierowca w momencie zatrzymania do kontroli. Zostanie ona zwrócona do Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych. Kierowcy nakazano odebranie prawidłowego odpoczynku dziennego.


4trucks.pl / WITD Białystok

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL