Drogówka kontroluje autobusy i ciężarówki

Drogówka kontroluje autobusy i ciężarówki

Policjanci przeprowadzili na Mazowszu działania prewencyjno-kontrolne w trakcie, których ujawnili ponad 200 przypadków nieprawidłowości i wykroczeń popełnionych przez kierowców samochodów ciężarowych i autobusów.

Trwają wakacje i mnóstwo osób przemieszcza się po drogach korzystając zarówno ze swoich pojazdów, jak i środków komunikacji publicznej. Mimo wakacji bardzo znaczna część poruszających się pojazdów to samochody ciężarowe o DMC powyżej 7,5 t. 

Mazowieccy policjanci, podobnie jak drogówka w całym kraju, oprócz codziennych kontroli prowadzą też działania, których głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu poprzez eliminację wykroczeń i przestępstw drogowych popełnianych przez kierujących pojazdami ciężarowymi oraz autobusami.

Efekt ostatniej tego typu akcji przeprowadzonej wczoraj na Mazowszu to ujawnione łącznie 222 wykroczenia, które popełnili kierujący ciężarówkami i autobusami. W ciągu jednego dnia funkcjonariusze nałożyli 193 mandaty karne na kierowców ciężarówek, 9 osób pouczono, zostanie też sporządzony jeden wniosek o ukaranie do sądu. Spośród skontrolowanych kierujących autobusami, 14 zostało ukaranych mandatami karnymi, 4 pouczono.

Najczęściej policjanci nakładali mandaty za przekraczanie dozwolonej prędkości jazdy lub nieprawidłowy stan techniczny pojazdów. Zdarzały się też przypadki przekraczania dopuszczalnego czasu pracy kierowców.

Zarówno tego typu działania, jak i kontrole w codziennej służbie będą cały czas kontynuowane. Szczególną uwagę policjanci będą przywiązywać do końca wakacji, do kontroli autobusów przewożących dzieci i młodzież.


4trucks.pl / kwp.radom.pl

Przeczytaj też:
Travis Road Services uruchamia europejską sieć parkingów dla ciężarówek

Truck Parking nowa platforma internetowa dla firm transportowych.

 

Dezynfekcja kabin pojazdów możliwa metodą UV. Chińczycy odkażają w ten sposób autobusy

Chińczycy opracowali metodę na szybką dezynfekcję pojazdów. W Chinach wykorzystuje się to przede wszystkim do dezynfekcji kabin autobusów, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby w przyszłości w ten właśnie sposób można było odkażać również wnętrza naczep i kabiny ciężarówek.

 

Ciężarówka Renault T 520 na 60 urodziny Ayrtona Senny

Samochód ciężarowy Renault T 520 John Player Special Limited Edition.

 

Hyundai wdraża wodorowe ciężarówki w Szwajcarii

Samochód ciężarowy Hyundai H2 Xcient z napędem wodorowym.

 

Unijny rynek ciężarówek u progu kryzysu epidemii. Rejestracje nowych samochodów w UE

W lutym 2020 r. rejestracje pojazdów użytkowych w całej Unii Europejskiej spadły o 6,2%.

 

Internetowa giełda samochodów ciężarowych Scania

Używane ciężarówki Scania dostępne online.

 

Euro Truck Simulator 2 platforma dla koneserów ciężarówek

Części tuningowe dostępne do wielu samochodów ciężarowych.

 

Polscy kierowcy ciężarówek – tygodniowy odpoczynek jest zwolniony z kwarantanny

W dniu 18.03 2020 przepisy wprowadzone dla kierowców ciężarówek znacznie utrudniały im pracę. Obecnie jest nowe rozporządzenie z dnia 21.03.2020 r. Min. Infrastruktury, które anuluje poprzednie ustalenia. 

Popularny VW BULLI z napędem elektrycznym

Elektryczny Volkswagen T1 dostępny dla klientów.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL