40 kolejnych autobusów Mercedes-Benz dla Łodzi

40 kolejnych autobusów Mercedes-Benz dla Łodzi

W dniu 15 lipca 2014 roku została podpisana umowa na zakup 40 niskopodłogowych autobusów marki Mercedes Conecto.

Autobusy dostarczy firma EvoBus Polska, która złożyła najkorzystniejszą ofertę cenową w postepowaniu przetargowym.

Do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Łódź - Spółka z o.o. trafi 25 pojazdów przegubowych i 15 solo.

Całkowicie niskopodłogowe autobusy, które dotrą do Łodzi pod koniec roku posiadają silnik ekologiczny spełniający rygorystyczne normy spalin Euro VI, pełną klimatyzację przestrzeni pasażerskiej oraz klimatyzację kabiny kierowcy. Ponadto autobusy wyposażone są w dynamiczny system informacji pasażerskiej wraz z komunikatami głosowej zapowiedzi również na zewnątrz autobusu oraz układ monitoringu wnętrza autobusu. Pojazdy posiadają miejsca na wózki inwalidzkie i dziecięce oraz przyklęk prawej strony pojazdu.

- Jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się spełnić wszystkie wysokie wymagania przetargowe i że mogliśmy podpisać ten szczególnie dla nas ważny kontrakt. Przygotowany przez MPK Łódź przetarg jest bardzo innowacyjny. Autobusy musiały spełnić szereg technicznych i ekonomicznych kryteriów. Warty dodania jest fakt, iż umowa dodatkowo obejmuje koszty dzierżawy, serwisu i dostaw części zamiennych przez następne 8 lat. Są to pierwsze autobusy z silnikiem Euro 6 w Łodzi. Dzięki naszym silnikom BlueEfficiency udało się w naszych autobusach znacznie zmniejszyć emisję szkodliwych spalin redukując je o wiele więcej niż wymagają teraz regulacje prawne - powiedział Antonio Cavotta, prezes zarządu EvoBus Polska.

W Polsce autobusy tego typu są już doskonale znane. MB Conecto jeżdżą już w takich miastach jak Warszawa, Gdańsk, Starogard Gdański, Białystok, Suwałki, Bydgoszcz, Lublin, Starachowice, Kielce, Rybnik, Sosnowiec, Bielsko-Biała, Wrocław czy Zielona Góra.

MPK- Łódź Sp. z o.o. eksploatuje obecnie 160 sztuk autobusów marki Mercedes – Benz, w tym model Conecto, co stanowi 40% floty autobusowej przedsiębiorstwa.


4trucks.pl / EvoBus Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL