Autobusy dla Rymania, Szczytna i gimbus dla Tychowa

Autobusy dla Rymania, Szczytna i gimbus dla Tychowa

W pierwszej połowie lipca br. sprzedany został pierwszy autobus szkolny, wyprodukowany na bazie autobusu EUROLIDER 9, spełniający wszelkie określone przepisami wymogi dotyczące gimbusów.

Autobus zamówiła Gmina Tychowo w następstwie przeprowadzonego postępowania przetargowego.

Gimbus dla Tychowa wyposażony został w silnik IVECO EEV oraz manualną skrzynię biegów ZF. Przewozić może 39 pasażerów na wysokich, komfortowych fotelach z trzypunktowymi pasami bezpieczeństwa. Przystosowany jest do przewozu osób niepełnosprawnych, posiada miejsce do kotwiczenia jednego wózka inwalidzkiego, po uprzednim, szybkim zdemontowaniu czterech foteli pasażerskich. W drzwiach tylnych zamontowana została winda elektrohydrauliczna umożliwiająca wprowadzenie wózka do autobusu.

Zgodnie z przepisami dotyczącymi gimbusów autobus dla Tychowa posiada wymagane oznakowanie wyróżniające łącznie z sygnałami świetlnymi i akustycznymi. Pomalowany jest na charakterystyczny dla autobusów do przewozów szkolnych pomarańczowy kolor.

W daleką podróż do Gminy Rymań na Pomorzu wyruszył w bieżącym tygodniu następny EUROLIDER 9. Podobnie jak w tychowskim gimbusie zamontowano w nim silnik IVECO EEV, manualną skrzynie biegów ZF, 39 foteli pasażerskich. Autobus przystosowany jest do przewozu dwóch osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich, wyposażony został w windę służącą do ich wprowadzania.

Kolejny autobus, tym razem miejski, odebrany w ostatnim czasie trafił do Zakładu Komunikacji Miejskiej w Szczytnie. Jest to standardowy SANCITY 9LE dostarczony do Klienta w ramach procedury przetargowej. Autobus wyposażony został w silnik CUMMINS EURO 5, manualną skrzynie biegów ZF, 20 foteli pasażerskich (całkowita liczba miejsc - 60), elektroniczny system informowania pasażerów i monitoringu.

Na początku miesiąca odebrany został również trzeci z czterech EUROLIDER-ów 9 zamówionych przez firmę Wispol z Cieszyna.


4trucks.pl / Autosan SA

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL