Autostradowe problemy Torunia

Autostradowe problemy Torunia

Po oddaniu do ruchu odcinka autostrady A1 łączącej Toruń z Włocławkiem, zlikwidowano połączenie DK-91 z autostradą A1 na węźle Czerniewice.

Teraz mieszkańcy miasta muszą korzystać z węzłów Lubicz i Ciechocinek jeśli chcą wjechać na nowo otwartą trasę. Czy istnieje szansa na przywrócenie funkcjonowania węzła w poprzednim kształcie?

Zbigniew Girzyński, poseł PiS pytał podczas ostatniego posiedzenia Sejmu, jak Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju zamierza rozwiązać problem mieszkańców Torunia. Po tym, jak kierowcom uniemożliwiono wjazd na A1 bezpośrednio z DK-91 w Czerniewicach, muszą oni pokonać ponad 20 km do węzła w Ciechocinku lub przejechać przez całe miasto i skorzystać z wjazdu w Lubiczu.

Poseł zaproponował odtworzenie połączenia z A1 na węźle Czerniewice lub wykonanie krótkiego łącznika na trasie poligonowej. - Jest to rozwiązanie tanie, bardzo praktyczne, na które czekają i mieszkańcy Torunia, Bydgoszczy i całego województwa - mówił poseł Girzyński.

Okazuje się, że resort infrastruktury wraz z GDDKiA zaczął już działać w celu rozwiązania toruńskiego problemu. - Propozycje zarysowane przez posła są powieleniem wszystkich zadań, które podejmuje GDDKiA. Koncepcja, która była związana z właściwym włączaniem Torunia do całej sieci ruchu autostradowego zakładała budowę węzła Kluczyki i to jest aktualne - zaznaczył wiceminister Zbigniew Rynasiewicz.

Rynasiewicz poinformował, że GDDKiA analizuje między innymi rozbudowę o drugą nitkę drogi S10 oraz połączenie węzła Czerniewice poprzez DK-91 bezpośrednio lub poprzez trasę poligonową. Aktualnie prowadzone są prace projektowe dla trasy poligonowej oraz rozbudowy drogi S10.

- Myślę, że te działania, które podejmujemy prowadzą do rozwiązania tego problemu. GDDKiA na wniosek MIR te działania projektowe podejmuje. Nam tez zależy na tym żeby jak najszybciej zakończyć te działania i przystąpilibyśmy do rozwiązań rzeczywistych. Najlepsze jest rozwiązanie dotyczące rozbudowy S10 i przebudowy węzła Kluczyki - powiedział w sejmie wiceminister infrastruktury i rozwoju.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL