MAKRO Cash and Carry Polska S.A. rozpoczyna współpracę z FM Logistic Polska

MAKRO Cash and Carry Polska S.A. rozpoczyna współpracę z FM Logistic Polska

Firma FM Logistic wygrała przetarg zorganizowany przez MAKRO Cash & Carry Polska na realizację usług magazynowania oraz transportu dla produktów fresh i ultrafresh.

Operacja realizowana będzie od IV kwartału br. z platformy operatora w Mszczonowie.

Firma MAKRO Cash & Carry w sierpniu 2013 roku ogłosiła przetarg na realizację usług magazynowania i transportu dla produktów fresh i ultrafresh. Do przetargu stanęli najwięksi operatorzy, oferujący kompleksowe rozwiązania logistyczne dla towarów wymagających kontroli temperatury. Ostatecznie, MAKRO zdecydowało się zaufać firmie mającej najdłuższe doświadczenie w logistycznej obsłudze branży retail w Polsce - firmie FM Logistic.

- Następnym etapem rozwoju naszej sieci logistycznej jest konsolidacja towarów fresh i ultra fresh w magazynowaniu i dystrybucji - mówi Adam Skubalski, Kierownik Działu Zarządzania Łańcuchem Dostaw w Temperaturze Kontrolowanej MAKRO Cash and Carry. Najważniejszym czynnikiem w procesie przetargowym był fakt, że MAKRO Cash and Carry oferuje swoim klientom najszerszą gamę produktów ultra fresh w najlepszej jakości na rynku, stąd też oczekiwaliśmy dostarczenia rozwiązania logistycznego na najwyższym poziomie operacyjnym jak i jakościowym przy optymalnych kosztach i znaleźliśmy takie rozwiązanie. - To dla nas ogromne wyróżnienie - możliwość realizacji usług dla takiego partnera, jakim jest MAKRO Cash & Carry - mówi Piotr Sukiennik, Dyrektor Generalny FM Logistic w Polsce. - Wygrana w tym przetargu nie tylko potwierdza nasz status lidera w branży retail, ale jest także dla nas ogromnym krokiem na przód, zgodnym z nową strategią ukierunkowaną na nowe obszary fresh i ultrafresh. FM Logistic, jako Grupa, ma unikalne know-how i odpowiednie przygotowanie, by profesjonalnie realizować misje również dla tego segmentu rynku - dodaje na koniec.

Umowa obejmuje realizację usług zarówno magazynowania jak dystrybucji w temperaturze kontrolowanej produktów, takich jak: nabiał, wędliny, mrożonki, owoce i warzywa, świeże mięso, świeże ryby i owoce morza. Centrum działań dla operacji dla produktów ultra fresh i fresh będzie wyspecjalizowany magazyn operatora w Mszczonowie. Każda grupa asortymentowa będzie posiadała w magazynie swoją odrębną strefę temperaturową, z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych. Na terenie magazynu będzie odbywała się pełna kontrola jakości dostarczanych produktów. Powstaną także odrębne strefy do zarządzania opakowaniami zwrotnymi, włącznie ze strefą przeznaczoną do ich mycia w celu zapewnienia najlepszej higieny dla przewożonych produktów. Natomiast usługi logistyczne dla produktów mrożonych będą świadczone w wyspecjalizowanym magazynie firmy Pago w Gnatowicach Starych. FM Logistic zarządzać będzie także pełną usługą dystrybucji z magazynów głównych w Mszczonowie i Gnatowicach Startych do 41 placówek MAKRO Cash & Carry w Polsce. Do obsługi tego projektu w strukturach FM Logistic dedykowanych będzie ponad 150 osób.


4trucks.pl / FM Logistic

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL