Pall-Ex Polska zrzesza już 22 firmy transportowe

Pall-Ex Polska zrzesza już 22 firmy transportowe

Piast Cargo został partnerem regionalnym sieci Pall-Ex na Śląsku. To już 22 firma transportowa w Polsce, która zdecydowała się na współpracę z międzynarodową siecią dystrybucji ładunków drobnicowych.

Piast Cargo to działająca od 1995 roku firma logistyczna specjalizująca się w obsłudze branży automotive. Do grona jej klientów należą m.in. Tenneco, Toyota, Bosch i Iveco. Piast Cargo posiada własne powierzchnie magazynowe w kraju i za granicą, dysponuje własną flotą oraz gotowymi rozwiązaniami w zakresie łańcucha dostaw dla małego i średniego biznesu. Do tej pory nie oferowała jednak krajowej dystrybucji drobnicy.

- Przewozy drobnicowe stają się coraz popularniejsze z uwagi na specyfikę nowoczesnych rozwiązań w zakresie obsługi łańcucha dostaw czy dystrybucji handlowej. Klienci chcą mieć dokładnie tyle towaru, ile im trzeba, nie mniej ani nie więcej. Jak wiadomo pieniądze nie powinny "leżeć w magazynie". - tłumaczy Jacek Freund, właściciel Piast Cargo. - Zdecydowaliśmy się na współpracę z Pall-Ex Polska przede wszystkim ze względu na możliwość włączenia do naszej oferty usługi dystrybucji krajowej. Wcześniej nie oferowaliśmy bezpośrednio klientom takiego rozwiązania. Ponadto Pall-Ex stał się dla nas narzędziem dystrybucji drobnicowej na własne potrzeby. - dodaje.

Piast Cargo odpowiada za realizację transportu na terenie powiatu bielskiego, bieruńsko-lędzińskiego, cieszyńskiego, raciborskiego, pszczyńskiego oraz żywieckiego, wodzisławskiego i rybnickiego. Choć firma nawiązała współpracę z Pall-Ex w maju br., to mimo krótkiej współpracy, spółka zauważyła już korzyści wynikające z przynależności do sieci. - Pierwszym pozytywnym aspektem współpracy jest przewidywalność kosztów oraz czasu potrzebnego na przewiezienie ładunku drobnicowego w kraju. - przekonuje Jacek Freund z Piast Cargo.

Piast Cargo to już 22 partner regionalny Pall-Ex w Polsce.

Pall-Ex to utworzona w 1996 r. w Wielkiej Brytanii sieć przewozów drobnicowych, zrzeszająca niezależne, lokalne firmy transportowe. Obecnie Pall-Ex współpracuje z ponad 200 przewoźnikami w Wielkiej Brytanii, w Hiszpanii, Portugalii, Rumunii, Francji, we Włoszech i w Polsce. W najbliższym czasie firma planuje uruchomienie sieci w Turcji, w Niemczech, w Skandynawii oraz w Czechach i na Słowacji.


4trucks.pl / Pall-Ex Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL