Nowe funkcje w systemie CPC

Nowe funkcje w systemie CPC

W ostatnim czasie pojawiły się w systemie CPC ( system monitorowania ciśnienia i temperatury w oponach) nowe funkcje.

Przede wszystkim jest to :
- ATL (Auto Trailer Learning) - czyli automatyczne wykrywanie naczepy, w której zainstalowane są czujniki.
W obecnym stanie system ma również możliwość monitorowania ciśnienia poniżej 4,5 bara; zakres ten obejmuje teraz od 1,8 bara do 11,9 barów, należy jednak pamiętać, iż poniżej 4,5 bara nawet małe zmiany ciśnienia mogą wywołać alarm;

Druga nowa funkcja to:
- funkcja tworzenia raportu
Dotyczy ona, zarówno nowej instalacji, jak i zmian parametrów instalacji. Funkcja ta umożliwia przeprowadzenie po instalacji systemu jazdy testowej (test drive) i sprawdzenia, czy system działa prawidłowo. Do tej pory nie było takiej funkcji i wszystkie dane trzeba było spisywać ręcznie. W nowej wersji oprogramowania czytnik ręczny będzie miał możliwość tworzenia raportu, jednak do końca lipca nie ma jeszcze programu to tych raportów i nie będzie można ich otworzyć.

W związku z tym, że pojawiły się nowe funkcje - celem ich uruchomienia i umożliwienia ich działania konieczna jest aktualizacja:
- czytnika ręcznego HHT, który będzie mógł te nowe funkcje zainstalować;
- jednostki centralnej CCU na pojeździe.

Oczywiście wszystkie systemy aktualnie zainstalowane i działające mogą działać dalej, bez obecnej konieczności ich aktualizacji. Jeśli jednak chcemy aktywować w pojeździe jedną z powyższych funkcji to konieczna jest ich aktualizacja.

Obsługą rynku polskiego w zakresie systemów CPC zajmuje się firma DRABPOL.


4trucks.pl / DRABPOL

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL