Udaremniony przemyt do Szwecji

Udaremniony przemyt do Szwecji

W sobotę funkcjonariusze Straży Granicznej udaremnili wywóz do Szwecji prawie 240 tysięcy papierosów z ukraińskimi i białoruskimi znakami akcyzy skarbowej.

Kontrabandę strażnicy graniczni znaleźli podczas kontroli drogowej w autokarze jednej z firm przewozowych i w samochodzie kierowanym przez 24-letniego mieszkańca Białegostoku.

Pojazdy skontrolowano na jednym z parkingów w Gdańsku Nowym Porcie, po tym, jak kierowca autokaru, 61-letni mieszkaniec Rumi, na widok patrolu Straży Granicznej zawrócił pojazd i wyjechał z kolejki przed wjazdem na prom z Gdańska do Szwecji. Tam właśnie miały trafić papierosy. Wezwany na miejsce dodatkowy patrol funkcjonariuszy zauważył na pobliskim parkingu obu kierowców wymieniających się kartonami z kontrabandą. Łącznie funkcjonariusze przechwycili prawie 12 tysięcy paczek papierosów z białoruskimi i ukraińskimi znakami akcyzy skarbowej. Ich wartość szacuje się na 141 tys. zł. Obaj kierowcy będą odpowiadać za przestępstwo karno-skarbowe. Grozi im kara grzywny albo do 3 lat pozbawienia wolności lub obie te kary łącznie.


4trucks.pl / morski.strazgraniczna.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL