Trans-Pap nowym partnerem regionalnym Pall-Ex Polska

Trans-Pap nowym partnerem regionalnym Pall-Ex Polska

Poznańska firma Trans-Pap dołączyła 30 maja do sieci dystrybucji Pall-Ex.

- Myślę, że współpraca z siecią da nam szersze pole dystrybucji, stałe zlecenia i perspektywy rozwoju - mówił Karol Wasilewski, właściciel firmy po uroczystym podpisaniu umowy. Specjalnie na tę okazję do Warszawy przyleciał dyrektor zarządzający grupy Pall-Ex - Adrian Russell.

- Nasza sieć pozwala każdemu Partnerowi Regionalnemu oferować efektywne kosztowo, paneuropejskie rozwiązanie dystrybucyjne bez wzrostu stałych kosztów działalności - tłumaczył Russell. Założona w 1996 roku w Wielkiej Brytanii firma opiera się na modelu "hub & spoke" (piasty i szprych) w którym każdy z partnerów obsługuje transporty sieci na obszarze w pobliżu swej siedziby.

W Polsce Pall-Ex działa od września 2013 roku i od tego czasu udało mu się już zbudować sieć 21 partnerów regionalnych. Czemu nieufni polscy przedsiębiorcy z branży TSL przyłączają się do Pall-Exu? - Pozwalamy firmom transportowym, które są osadzone lokalnie, działać globalnie. Nasi partnerzy mogą oferować klientom, którzy znajdują się blisko nich, usługę dystrybucji paletowej na terenie całego kraju i Europy - wyjaśnia prezes zarządu Pall-Ex Polska Katarzyna Chabinka.

Trans-Pap, nowy partner regionalny sieci, działa na rynku transportowym od 2000 roku. - Zaczęło się to, gdy straciłem etat jako kierowca. Restrukturyzacja firmy, zmiana własnego transportu na wynajmowany - nie miałem innych perspektyw pracy i to zmusiło mnie do zakupu samochodu - opowiada o początkach firmy jej właściciel Karol Wasilewski. - Miałem jednak ambicję. Najpierw był mały bus w kredycie, a potem sukcesywnie, z roku na rok coraz więcej. Wydaje mi się, że firma jest już teraz całkiem spora, ale nie zatrzymuję się, tylko cały czas się rozpędzam - dodaje.

W dalszym rozwoju ma Trans-Papowi pomóc współpraca z firmą Pall-Ex. Sieć w 2013roku zanotowała w Europie 22% wzrost liczby przewożonych ładunków i planuje dalszą ekspansję. - Paneuropejska dystrybucja jest kamieniem węgielnym naszej strategii, a Pall-Ex Polska ma w niej odegrania swoją rolę. Do końca tego roku rozpocznie operacje Pall-Ex Benelux, jesteśmy w trakcie rozmów na temat utworzenia sieci w Skandynawii, Niemczech, Austrii, Czechach, Słowacji oraz Turcji - zdradził Adrian Russell.


4trucks.pl / Pall-Ex Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL