Czego możemy spodziewać się w logistyce w najbliższym czasie?

Czego możemy spodziewać się w logistyce w najbliższym czasie?

- Na razie prognozy są optymistyczne - odpowiadali zgodnie prawie wszyscy uczestnicy Polskiego Kongresu Logistycznego "Logistics 2014" zapytani przez Przesyłki Paletowe o swe przewidywania dla logistyki na najbliższy czas. A szczegóły? Tu już zdania były podzielone.

Niemal każdy podkreślał znaczenie poprawy koniunktury w naszym kraju dla branży TSL. - Ostatnio mieliśmy okazję usłyszeć, że notowania dotyczące wzrostu gospodarczego Polski są lepsze niż oczekiwano. I myślę, że to jest najlepsza rzecz, która może nas jako branżę spotkać - mówił Piotr M. Sikorski, managing director DHL Freight Poland.

Inni podkreślali znaczenie trendów z rynków światowych. - Zarówno na rynku amerykańskim, jak i europejskim utrzymuje się popyt na dobra konsumpcyjne, natomiast na rynku chińskim i - szeroko rzecz ujmując - azjatyckim, na dobra przemysłowe - wyjaśniał Marek Grzybowski, prezes Polskiego Klastra Morskiego.  Marta Tęsiorowska, Vice President Marketing & Communications CEE w Prologis podkreślała wpływ tych trendów na rynek powierzchni magazynowych. - Widoczna już poprawa koniunktury w Stanach Zjednoczonych dociera do zachodniej Europy. Prognozujemy, że za około 12 do 18 miesięcy dotrze ona również do Europy Środkowej i Wschodniej - mówiła.

Wśród uczestników znaleźć można było też takich, którzy podkreślali znaczenie zmian technologicznych i podniesienia efektywności w łańcuchach dostaw. - Coraz więcej osób będzie zainteresowanych tym, żeby rozwijana była elektroniczna wymiana danych pomiędzy operatorem logistycznym, a klientami, ponieważ eliminuje to pracę administracyjną, która nie przynosi żadnej wartości dodanej - prognozował Grzegorz Lichocik, prezes firmy Dachser w Polsce. - Kluczowe trendy są związane z oszczędnościami, które są możliwe na poszczególnych etapach łańcuchów dostaw. Jak mówił pan prezes European Logistics Association, w najbliższych kilkunastu latach możliwa jest tu zmiana na poziomie nawet 30% - podkreślał Arkadiusz Kasprzak, dyrektor Rozwoju i Sprzedaży w Panopa Logistik Polska.

Wideo z logistycznymi prognozami uczestników Polskiego Kongresu Logistycznego "Logistics 2014" zobaczyć można na portalu PrzesylkiPaletowe.com

 


4trucks.pl / przesylkipaletowe.com

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL