Pall-Ex planuje ekspansję w Europie Środkowo-Wschodniej

Pall-Ex planuje ekspansję w Europie Środkowo-Wschodniej

Pall-Ex, międzynarodowa sieć dystrybucji ładunków drobnicowych, planuje szybki rozwój w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Firma chce w najbliższym czasie uruchomić działalność w Czechach, na Słowacji oraz w Bułgarii.

Firma rozpoczęła już rekrutację Partnerów Krajowych - operatorów logistycznych, którzy będą odpowiedzialni za budowę krajowych sieci i pozyskiwanie Partnerów Regionalnych - niezależnych firm transportowych, których zadaniem będzie zapewnienie lokalnej dystrybucji ładunków paletowych.

Rozwój Pall-Ex w Europie Środkowej jest elementem strategii grupy, która docelowo stanie się paneuropejską siecią dystrybucji ładunków paletowych. Plany mają związek z rosnącym zapotrzebowaniem na przewozy drobnicowe. W ubiegłym roku sieć zanotowała średni wzrost wolumenu ładunków na poziomie 22%, w niektórych krajach był on ponad dwukrotnie wyższy. - Większa aktywność Pall-Ex w regionie, ułatwi nam stworzenie stałych, europejskich połączeń. W praktyce oznacza większe możliwości transportu zarówno dla naszych klientów, jak i Partnerów Regionalnych, którzy będą mogli dzięki temu rozwinąć działalność na nowych rynkach. - tłumaczy Karolina Gil, dyrektor sprzedaży w Pall-Ex Polska.

Dzięki utworzeniu przedstawicielstw w Czechach, na Słowacji i w Bułgarii, zasięg Pall-Ex obejmie 5 krajów w Europie Środkowo-Wschodniej. Pierwsze przedstawicielstwo Pall-Ex w regionie utworzono dwa lata temu w Rumunii, gdzie na przestrzeni ostatnich dwóch lat zrealizowano przewóz 100 tysięcy palet. Kolejne przedstawicielstwo sieci uruchomiono w Polsce. We wrześniu 2013 r. sieć Pall-Ex zrealizowała w Polsce pierwszy transport.

Pall-Ex uruchomi działalność w Niemczech, Turcji, w Skandynawii oraz już wkrótce w krajach Beneluksu.
Pall-Ex to utworzona w 1996 r. w Wielkiej Brytanii sieć przewozów drobnicowych, zrzeszająca niezależne, lokalne firmy transportowe. Obecnie Pall-Ex współpracuje z ponad 200 przewoźnikami w Wielkiej Brytanii, w Hiszpanii, Portugalii, Rumunii, Francji, we Włoszech i w Polsce.


4trucks.pl / Pall-Ex

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL