DKV oferuje zwrot VAT z Chorwacji

DKV oferuje zwrot VAT z Chorwacji

DKV Euro Service rozszerza portfolio swoich usług, oferując zwrot podatku VAT z Chorwacji za paliwo i opłaty drogowe.

Dla klientów, którzy podróżują przez ten kraj w charakterze tranzytowym, oznacza to dodatkowe oszczędności. Każda faktura DKV jest automatycznie analizowana pod kątem możliwości uzyskania zwrotu.

Stawka podatku VAT w Chorwacji, podobnie jak w Polsce, wynosi 23%. Faktura, która zostanie pozytywnie zweryfikowana, włączana jest do procesu odzyskiwania podatku od chorwackiego urzędu skarbowego. Odbywa się to po uprzedniej zgodzie klienta i dostarczeniu pełnomocnictwa. Jak tylko władze podatkowe dokonają zwrotu, klient otrzymuje refundowaną kwotę odliczoną w kolejnej fakturze DKV.

W Chorwacji odzyskiwanie VAT możliwe jest tylko w takiej procedurze - a więc po wypłacie kwoty przez urząd skarbowy. Od usługi odzyskania podatku pobierana jest niewielka prowizja. Co ciekawe, w DKV możemy również składać rachunki innych operatorów w celu przeprowadzenia procedury zwrotu.

Obecnie DKV świadczy usługi zwrotu VAT z 28 krajów europejskich. W przypadku paliwa oszczędności z tego tytułu stanowią 15-25% kosztów. W większości krajów (nie dotyczy Chorwacji) mamy do wyboru dwie możliwości odzyskania podatku. Pierwszy to opisany powyżej tryb standardowy - a więc oczekiwanie na zwrot środków przez urząd podatkowy. Drugi to tzw. fakturowanie netto - w ramach programu DKV Net Invoicing - czyli płacenie od razu kwot pomniejszonych o podatek VAT. Ta druga metoda wybierana jest przez klientów najczęściej, ponieważ umożliwia obracanie środkami pieniężnymi, bez konieczności zamrażania ich w urzędach.

Przydatną usługą jest możliwość podglądu statusu zwrotu VAT online oraz bieżące raportowanie o kwotach i terminach odliczeń. Służy do tego narzędzie do kontroli statusu odzyskiwanego podatku - aplikacja działająca w ramach bezpłatnego, internetowego programu DKV eReporting.

Więcej informacji: www.dkv-euroservice.pl


4trucks.pl / DKV Euro Service

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL