Ryszard Petru Przewodniczącym Rady Nadzorczej firmy Solaris

Ryszard Petru Przewodniczącym Rady Nadzorczej firmy Solaris

Z dniem 1 czerwca br. właściciele Solaris Bus & Coach S.A. powołali na stanowisko Przewodniczącego Rady Nadzorczej Ryszarda Petru.

Oprócz obowiązków wynikających z kodeksu spółek handlowych oraz statutu organizacji, będzie on aktywnie uczestniczyć w kształtowaniu kierunków rozwoju firmy.

- Marka Solaris jest bardzo dobrze znana w swojej branży, podobnie jak Ryszard Petru jest ceniony w środowisku finansów i ekonomii. Jestem przekonana, że jego dołączenie do struktur firmy będzie dużą wartością dodaną oraz impulsem do dalszego rozwoju naszego przedsiębiorstwa - powiedziała Solange Olszewska, założycielka i prezes zarządu Solaris Bus & Coach S.A.

Ryszard Petru dotychczas był partnerem w firmie doradczej PwC. Wcześniej pracował na stanowiskach dyrektora zarządzającego i głównego ekonomisty w bankach komercyjnych. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie finansów, a także rynku kapitałowego. Był między innymi doradcą wicepremiera Leszka Balcerowicza i ekspertem oraz pracownikiem Banku Światowego. Ma 42 lata, jest żonaty i wychowuje dwie córki.

- Firma Solaris jest jedną z niewielu polskich marek, które mają charakter globalny. Jest firmą prywatną zbudowaną od podstaw, niezwykle innowacyjną, która wciąż wyprzedza konkurencję nowymi rozwiązaniami. Jako jedna z nielicznych fabryk w naszym kraju posiada własny silny dział badań i rozwoju. Solaris ma wielkie szanse na dalszą ekspansję w Polsce, w Europie i na świecie dzięki nowoczesnym i innowacyjnym produktom, ale także, a może przede wszystkim, dzięki profesjonalnemu zespołowi ludzi. Bardzo się cieszę, że będę mógł pracować na rzecz przedsiębiorstwa o tak olbrzymim potencjale rozwoju - powiedział Ryszard Petru, Przewodniczący Rady Nadzorczej firmy Solaris Bus & Coach S.A.

W związku z objęciem funkcji Przewodniczącego Rady Nadzorczej firmy Solaris Ryszard Petru oświadcza, że nie prowadzi działalności w organizacjach, w których dalsze uczestnictwo mogłoby powodować konflikt interesów związany z aktywnością na rzecz firmy Solaris lub byłoby niedopuszczalne ze względów natury etycznej.


4trucks.pl / Solaris Bus & Coach SA

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL