DB Schenker Logistics w Polsce liderem CSR

DB Schenker Logistics w Polsce liderem CSR

Dwie prestiżowe nagrody za działania CSR - pierwsze miejsce w Rankingu Odpowiedzialnych Firm w Polsce oraz Złoty Listek CSR.

W ostatnim czasie operator logistyczny został wyróżniony aż dwiema nagrodami za odpowiedzialny biznes. DB Schenker Logistics otrzymał Złoty Listek CSR tygodnika "Polityka". Ranking został przygotowany na podstawie badania 123 firm z grupy największych przedsiębiorstw w Polsce. Do ścisłego grona ze Złotym Listkiem zakwalifikowało się 14 przedsiębiorstw z różnych branż. Organizatorzy oceniając firmy, brali pod uwagę siedem obszarów: ład korporacyjny, prawa człowieka, postawę wobec pracowników, ochronę środowiska, dbałość o klienta, uczciwość biznesową i zaangażowanie społeczne. DB Schenker Logistics w Polsce otrzymał Złoty Listek już drugi rok z rzędu.

Najbardziej odpowiedzialna firma w Polsce
Operator logistyczny zajął również pierwsze miejsce wśród polskich przedsiębiorstw w tegorocznym Rankingu Odpowiedzialnych Firm, przygotowanym przez Dziennik Gazetę Prawną. Wynik został potwierdzony zewnętrznym audytem. Twórcy rankingu oceniali m.in. odpowiedzialne przywództwo i zarządzanie, relacje z interesariuszami i innowacyjność społeczną. W tym roku po raz pierwszy w historii rankingów zwycięska firma otrzymała aż 98% punktów możliwych do zdobycia. Tak wysoki wynik DB Schenker Logistics w Polsce to efekt ponadprzeciętnego zaangażowania pracowników, wieloletniej, konsekwentnej pracy nad poszczególnymi obszarami biznesu, przy uwzględnieniu potrzeb różnych grup interesariuszy.

- Wyróżnienia, które otrzymaliśmy, to informacja dla naszych klientów i innych partnerów, że nasza strategia, którą ogłosiliśmy publicznie, znajduje odzwierciedlenie w praktyce. Konsekwentnie od wielu lat działamy według modelu EFQM (Europejska Fundacja Zarządzania Jakością), budując kulturę Lean. W centrum naszej uwagi są trzy obszary - ekonomia, społeczeństwo i środowisko, zgodnie z korporacyjną strategią Schenker 2020. Podstawą efektywnego zarządzania są jednak dobre relacje ze wszystkimi interesariuszami: pracownikami, klientami, dostawcami i innymi partnerami, uwzględniające ich oczekiwania. Dlatego też postawiliśmy na zrównoważony rozwój i społeczną odpowiedzialność - mówi Janusz Górski, prezes DB Schenker Logistics w Polsce.


4trucks.pl / DB Schenker Logistics

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL