Kampania Bezpieczny przejazd - Zatrzymaj się i żyj

Kampania Bezpieczny przejazd - Zatrzymaj się i żyj

Komenda Główna Policji po raz dziesiąty uczestniczy w Kampanii Społecznej Bezpieczny przejazd - "Zatrzymaj się i żyj", której autorem są PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest edukacja pieszych i zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego, zmierzająca do ograniczenia liczby zdarzeń drogowych na przejazdach kolejowych.

W dniu 23 maja w Warszawie przy ul. Golędzinowskiej 33, na przejeździe kolejowo-drogowym zorganizowana została inauguracja X edycji kampanii społecznej pn. Bezpieczny Przejazd - "Zatrzymaj się i żyj". W tym samym czasie działanie to realizowane było w 23 miastach na terenie całego kraju. Innowacyjność przedsięwzięcia polegała na symulacji zdarzeń drogowych na przejazdach kolejowych, w których uczestniczyły służby działające na rzecz bezpieczeństwa, w tym Policja. Podczas inauguracji można było zobaczyć skoordynowane działania służb ratowniczych na miejscu wypadku drogowego.

Akcja poprzedzona była konferencją prasową, do udziału w której zaproszeni zostali między innymi przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej oraz Służby Ochrony Kolei. Młodszy inspektor Anna Kuźnia z Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji podkreśliła znaczenie współpracy różnych instytucji na rzecz edukacji uczestników ruchu drogowego, w tym w zakresie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych oraz w ich rejonach. Dodała również, że liczba zdarzeń drogowych na przejazdach kolejowych w porównaniu do ogółu wypadków drogowych stanowi od kilku lat zaledwie 0,2%, co nie zmienia faktu, że policjanci niestrudzenie edukują społeczeństwo, jak uniknąć tego typu zdarzeń.


4trucks.pl / Policja.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL