LeasePlan pozostaje bezkonkurencyjny

LeasePlan pozostaje bezkonkurencyjny

Pierwszy kwartał 2014 roku LeasePlan Polska zamknął z liczbą 22 746 aut w obsługiwanych flotach.

Co piąte auto, spośród zarządzanych przez firmy CFM zrzeszone w Polskim Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, należy dziś do LeasePlan Polska. Firma utrzymuje pozycję lidera rynku, powiększa portfel Klientów i pozostaje największym dostawcą usług full service leasing.

Tylko w pierwszym kwartale tego roku park pojazdów LeasePlan obsługiwanych w FSL powiększył się o 627 aut. Do grona Klientów LeasePlan Polska w pierwszych miesiącach 2014 roku dołączyły między innymi firmy RUCH SA i Adecco Polska. LeasePlan do końca roku dostarczy jednemu z największych kolporterów prasy w Polsce prawie 260 aut osobowych marki Opel Corsa oraz Insignia. Ruch SA wybrał usługę full service leasingu, dedykowaną firmom, które chcą skupić się na własnym biznesie, a zarządzanie flotą powierzają specjalistom. Adecco, światowy lider wśród firm doradztwa personalnego, z full service leasingu korzysta już od 10 lat. Teraz to LeasePlan zarządza flotą prawie 50 pojazdów polskiego oddziału tej firmy.

- Kolejne dane opublikowane przez PZWLP wyraźnie potwierdzają, że z kwartału na kwartał i z roku na rok rośnie zaufanie do firm CFM. Przedsiębiorcy dostrzegają korzyści płynące z leasingu operacyjnego z pełną obsługą. Już przeszło 75% zarządzanej przez LeasePlan floty korzysta z FSL. Pozostajemy liderem rynku, w 2013 roku LeasePlan osiągnął przyrost rok do roku na poziomie 10 procent. Porównując nasz wynik po pierwszym kwartale do tego, który mieliśmy dokładnie przed rokiem, osiągnęliśmy już 17 procentowy wzrost. To mobilizuje nas do dalszej pracy nad jakością i innowacyjnością oferowanych przez nas usług. Podstawą, na której budujemy nasze relacje z klientami jest bowiem poziom ich satysfakcji. - mówi Sławomir Wontrucki, prezes LeasePlan Fleet Management Polska.

Czy na rynku wynajmu długoterminowego można zaobserwować jakieś wyraźne trendy? Prezes LeasePlan Polska prognozuje rozwój telematyki. - Coraz więcej klientów decyduje się na zamontowanie urządzeń telematycznych. Choć nie są tanie, to nie trzeba jednorazowo ponosić na nie wielkich wydatków. Można koszt takiego urządzenia wliczyć w comiesięczną ratę wynajmu, a co istotne zapewnia ono funkcjonalności, które ten wydatek bilansują. Zalety? Dzięki zastosowaniu rozwiązań telematycznych, firma ma m.in. możliwość optymalizacji tras i w rezultacie ograniczenia przebiegów, a co za tym idzie spada zużycie i redukowane są koszty paliwa. Dodatkowo klienci mogą wpływać na zachowania kierowców w zakresie bezpieczeństwa użytkowania aut przykładowo monitorując przekraczanie prędkości. Niektóre urządzenia posiadają również funkcję wykorzystywaną w razie wypadku - urządzenie wysyła w takiej sytuacji sygnał do centrum alarmowego i kierowca otrzymuje niezbędną pomoc - dodaje Sławomir Wontrucki.

LeasePlan Polska działa od 2001 roku i zarządza flotą prawie 23 000 samochodów, dla przeszło 800 Klientów. Polski oddział firmy jest częścią globalnego koncernu LeasePlan Corporation N.V. - największego dostawcy usług CFM na świecie.


4trucks.pl / LeasePlan Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL