Carrier Transicold dostarczył milionowy kontener chłodniczy

Carrier Transicold dostarczył milionowy kontener chłodniczy

Agregat PrimeLINE® z systemem XtendFRESH™ został przekazany firmie CMA CGM.

Czterdzieści sześć lat od wprowadzenia pierwszego agregatu chłodniczego montowanego na przedniej ścianie kontenera, Carrier Transicold Pte Ltd uroczyście przekazała do rąk użytkownika milionowy egzemplarz. Ceremonia odbyła się w fabryce w Singapurze. Ten wyjątkowy agregat trafił do CMA CGM, trzeciego co do wielkości światowego armatora kontenerowego. Firma ta współpracuje z Carrierem od wielu lat. Carrier Transicold pomaga ulepszać na całym świecie transport ładunków w kontrolowanej temperaturze, proponując kompletną gamę wyposażenia do pojazdów chłodniczych i kontenerów. Carrier Transicold jest częścią UTC Building & Industrial System, która wchodzi w skład United Technologies Corp. (NYSE: UTX).

- Milionowy kontener jest wspaniałym osiągnięciem nie tylko dla naszej firmy i tysięcy ludzi zatrudnionych w niej na całym świecie, ale również dla transportu morskiego - powiedział David Appel, prezydent Carrier Transicold & Refrigeration Systems. - Pokazuje postęp technologiczny, jakiego dokonujemy aby zwiększyć efektywność i utrzymać najlepsze osiągi w tej klasie urządzeń, wskazując armatorom drogę ku przyjaznym dla środowiska czynnikom chłodniczym, a jednocześnie wdrażając innowacje zwiększające wydajność i ochronę ładunku.

- Dziś 52% towarów transportowanych morzem pokonuje je z powodzeniem na pokładzie kontenerowców. 65% ładunków chłodniczych przewożonych jest kontenerami, z których większość wyposażona jest w wydajne i trwałe agregaty Carrier Transicold - powiedział Chiou Fun Sin, prezes Global Container Refrigeration, Carrier Transicold. - Każdego dnia wartość ładunków dostarczanych za pomocą kontenerów z urządzeniami Carriel Transicold przekracza 6 mln dolarów. Nasze agregaty i sieć serwisowa na całym świecie odgrywają znaczącą rolę w budowaniu dobrobytu rosnącej populacji poprzez zagwarantowanie bezpiecznego, niezawodnego transportu mięsa, owoców morza, szczepionek i lekarstw z jednej półkuli na drugą, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, rok po roku.

- Oferując wysokiej jakości usługi na każdym etapie transportu, CMA CGM z zaangażowaniem chroni środowisko i promuje zrównoważony rozwój - powiedział Alexis Michel, pierwszy wiceprezes Container and Reefer Logistics, CMA CGM. - W ciągu minionych 10 lat znacznie zmniejszyliśmy nasz ślad węglowy i stale poszukujemy technologii, które pomogą nam osiągnąć cele związane z ekologią, a zarazem sprostają naszym wysokim standardom wydajności. Agregat PrimeLINE wygrywa w obu tych dziedzinach i dlatego jest podstawą naszej floty od 2008 r. czyli od momentu debiutu.

- Nasze najnowsze agregaty Carrier PrimeLINE sa wyposażone w innowacyjny system kontroli środowiska panującego w ładowni XtendFRESH, który zapewnia podczas długich podróży optymalne warunki produktom - zaznaczył Michel. - Determinacja CMA CGM w stosowaniu nowoczesnych rozwiązań i urządzeń najwyższej jakości jest podstawą dla usług na wysokim poziomie i wsparcia, jakiego udzielamy naszym klientom.

Poza doskonałymi osiągami PrimeLINE oferuje szereg rozwiązań z myślą o zrównoważonym rozwoju. UL Environment przyznała mu 93-procentowy wskaźnik recyklingu, przez co dołączył on jako jedyny agregat kontenerowy do urządzenia Carrier NaturaLINE™, które również otrzymało tego rodzaju notę. PrimeLINE wykazuje się również wyższą wydajnością chłodniczą i zapewnia lepszą ochronę łatwo psujących się produktów niż jakikolwiek agregat wykorzystujący bezpieczny dla powłoki ozonowej czynnik R-134a.

- W świecie, gdzie zasoby naturalne są ograniczone, PrimeLINE jest liderem w oszczędnym wykorzystywaniu energii przez agregaty kontenerowe. Ogranicza emisję związków węgla o 28% w porównaniu z poprzednikiem i jest jednym z dwóch zaledwie agregatów z certyfikatem dotyczącym recyklingu. Właśnie w ten sposób Carrier wdraża technologie przyjazne środowisku - wyjaśnił John Mandyck, odpowiedzialny za zrównoważony rozwój w UTC Building & Industrial Systems.

Zdolność systemu XtendFRESH do usuwania etylenu, hormonu roślinnego przyspieszającego dojrzewanie, przy jednoczesnej aktywnej kontroli poziomu tlenu i dwutlenku węgla wyróżnia go spośród innych urządzeń sprawujących pieczę nad środowiskiem panującym we wnętrzu kontenera. Spowalniając dojrzewanie XtendFRESH istotnie wydłuża czas, jaki produkt może spędzić w podróży, czasem nawet dwukrotnie. Dla przykładu czas transportu bananów może wynieść osiem tygodni zamiast czterech, a fasoli cztery tygodnie zamiast 10 dni.

Więcej: www.carrier.com/container


4trucks.pl / Carrier Transicold

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL