DB Schenker Logistics w Polsce zwycięzcą Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2014

DB Schenker Logistics w Polsce zwycięzcą Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2014

Operator logistyczny zdobył pierwszą pozycję w tegorocznym rankingu odpowiedzialnych firm w zestawieniu generalnym oraz w kategorii "Transport, Usługi, Handel".

W dniu 24 kwietna 2014 r. w Warszawie po raz ósmy wręczono nagrody dla najbardziej odpowiedzialnych przedsiębiorstw, według rankingu przygotowanego przez Dziennik Gazetę Prawną. Spośród firm działających na polskim rynku, które wzięły udział w projekcie, pierwsze miejsce zajął DB Schenker Logistics w Polsce. Firma utrzymała także trzeci rok z rzędu pozycję lidera w ujęciu branżowym w kategorii "Transport, Usługi, Handel".

- Nasza strategia zrównoważonego rozwoju jest konsekwencją przyjętego przez nas modelu EFQM (Europejska Fundacja Zarządzania Jakością) i zarządzania poprzez budowanie kultury Lean. W ten sposób realizujemy korporacyjną strategię Schenker 2020 zakładającą harmonijny rozwój w trzech obszarach dotyczących ekonomii, społeczeństwa i środowiska. Jednym z kluczowych wyzwań jest kształtowanie postawy współodpowiedzialności wśród naszych pracowników i dostawców. - mówi Janusz Górski, prezes DB Schenker Logistics w Polsce.

Na wyróżnienie DB Schenker Logistics w Polsce miała wpływ konsekwentna praca nad poszczególnymi obszarami biznesu, przy uwzględnieniu potrzeb wielu grup interesariuszy: klientów, pracowników, dostawców, społeczności lokalnych, uczelni wyższych i studentów czy mediów. Organizatorzy rankingu badali podejście firm w kontekście zaangażowania i innowacyjności społecznej oraz komunikacji z interesariuszami, a także odpowiedzialnego przywództwa i zarządzania.

Zielona Logistyka
Zrównoważony rozwój DB Schenker Logistics w Polsce zawiera się w korporacyjnej strategii Schenker 2020. Jednym z jej filarów jest ochrona środowiska i redukcja emisji CO2. W tym celu operator logistyczny buduje ofertę z wykorzystaniem różnych gałęzi transportu, w tym przewozów kolejowych i intermodalnych. Dba również o optymalizację wypełnienia pojazdów i edukację kierowców w zakresie ekologicznej i ekonomicznej jazdy. Klienci DB Schenker Logistics w Polsce mogą korzystać z raportu emisji - specjalnej aplikacji, która umożliwia monitorowanie podstawowych zanieczyszczeń środowiska podczas transportu przesyłek.

Ranking Odpowiedzialnych Firm
Ranking Odpowiedzialnych Firm to zestawienie przedsiębiorstw działających w Polsce, reprezentujących różne branże, ocenianych pod kątem odpowiedzialnego podejścia do biznesu. Patronem Rankingu jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, natomiast za proces weryfikacji oraz ustalania wyników odpowiada firma doradcza PwC. Zestawienie zostało przygotowywane w oparciu o specjalną ankietę badawczą oraz audyt weryfikujący. W tym roku zaprezentowano ranking już po raz ósmy. DB Schenker Logistics w Polsce brał udział we wszystkich edycjach, a tym razem osiągnął wynik na poziomie 98%. Tak wysoka ocena jest pierwszą w historii wszystkich wydań i firm startujących w rankingu.

Więcej informacji na temat odpowiedzialnego biznesu DB Schenker Logistics w Polsce można znaleźć w raporcie społecznym firmy na stronie www.dbschenker-csr.pl.


4trucks.pl / DB Schenker Logistics

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL