Budowa rond na drodze Brzesko-Koszyce

Budowa rond na drodze Brzesko-Koszyce

Rozpoczęła się budowa nowej drogi wojewódzkiej z Brzeska do Koszyc. W ciągu nowej trasy powstaną m.in. dwa ronda - w związku z ich budową kierowców czekają utrudnienia.

Od poniedziałku 5 maja zamknięta będzie ulica Jeziorańska.

Inwestycję realizuje Skanska na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Prace zakładają budowę pierwszego etapu nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 768 z Brzeska do Koszyc, a ich koszt wyniesie 27 mln zł netto (33 mln zł brutto). Dzięki inwestycji powstanie dogodne połączenie autostrady A4 z drogą krajową nr 79 Kraków - Sandomierz.

Dwa etapy zamknięć
Utrudnienia, jakich w najbliższym czasie mogą spodziewać się kierowcy, są związane z budową skrzyżowań w ciągu nowej drogi. Będą to skrzyżowania z drogami lokalnymi w formie rond. W okresie od 5 maja do lipca zamknięta będzie ul. Jeziorańska w Mokrzyskach - objazd został wytyczony ul. Zagrodzka i Kościelną. Następnie, od sierpnia do października zamknięte będą dwie kolejne ulice, czyli Zagrodzka i Kościelna. W tym czasie objazd będzie prowadził ul. Jeziorańską.

"Projektuj i wybuduj"
Inwestycja powstaje w formule "projektuj i buduj", co oznacza, że Skanska najpierw wykonała projekt nowej drogi, po czym przystąpiła do realizacji inwestycji. - Budowa drogi będzie przebiegała w nowym śladzie, a jej obecny teren to głównie łąki, nieużytki, lasy i pola - mówi Witold Miśtak, Menadżer Projektu, Skanska.

- Powstanie odcinek drogi wojewódzkiej o długości 4,3 km z jedną jezdnią i dwoma pasami ruchu o łącznej szerokości 7 m. Droga zostanie wyposażona m.in. w obustronne pobocza, drogi serwisowe, rowy, urządzenia bezpieczeństwa ruchu i zatokę do ważenia pojazdów. W rejonie skrzyżowań z ul. Siostry Faustyny i ul. Zagrodzką Skanska wybuduje chodniki. Pod drogą powstanie pięć przejść dla średnich zwierząt, cztery dla płazów i jedno dla małych zwierząt - dodaje Marcin Wąsik, Inżynier Projektu, Skanska.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL