Ciągnik i naczepa też mogą mieć DNA

Ciągnik i naczepa też mogą mieć DNA

VB Leasing jako pierwsza w Polsce firma leasingowa wprowadziła do swojej oferty DNA Program.

Technologia ta wykorzystywana jest m.in. przez służby specjalne USA i polega na naniesieniu na przedmiot tysięcy mikrokropek, które są podstawą do jego identyfikacji w razie kradzieży. Rozwiązanie to skutecznie zniechęca złodziei i zabezpiecza przed procederem podmiany części.

- Poszerzenie wachlarza produktów o DNA Program wpisuje się w długofalową strategię VB Leasing. Jednym z jej kluczowych elementów jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa zawieranych transakcji i ochrona klientów od zdarzeń losowych. Dzięki współpracy z renomowanymi towarzystwami ubezpieczeniowymi i partnerami biznesowymi, przedsiębiorcy mogą skorzystać z szerokiej oferty nowoczesnych produktów - zarówno tradycyjnych ubezpieczeń: OC, AC, Assistance, jak i dodatkowych takich jak GAP, ochrony prawnej, czy PPI, gwarantującego ciągłość spłat rat leasingowych w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych czynników losowych - wyjaśnia Grzegorz Fryziel, Product Manager w VB Leasing.

O działaniu prewencyjnym systemu świadczą dane nie tylko z Polski, ale też z Australii, Wielkiej Brytanii czy RPA. Zyskał on również uznanie w oczach polskich ekspertów zajmując pierwsze miejsce podczas Międzynarodowych Targów Zabezpieczeń SECUREX.

- Zabezpieczone w ten sposób pojazdy, na przykład ciągniki siodłowe lub naczepy, a także ich części, nie mają żadnej rynkowej wartości dla złodzieja czy pasera. Cząsteczki z kodem identyfikacyjnym znajdują się na wielu elementach i w trudnodostępnych miejscach, dlatego nawet próby mechanicznego usuwania czy zamalowania nie gwarantują "oczyszczenia" pojazdu. Wystarczy jedna, by policja mogła zidentyfikować właściciela pojazdu czy jego części - tłumaczy Agata Ratajczak z firmy DNA Program Polska.

Pojazdy oznaczone technologią DNA wyróżniają się specjalnymi, dobrze widocznymi nalepkami. Technologia pozwala zabezpieczyć przedmiot nie tylko przed kradzieżą, ale również przed procederem podmiany części. Miejsca naniesienia mikrokropek można dostrzec oświetlając przedmiot lampką emitującą światło UV, a kod identyfikacyjny umieszczony na cząsteczce jest widoczny przy pomocy szkła powiększającego. Każdy może łatwo go zweryfikować w internetowej bazie. Technologią tą można zabezpieczać zarówno pojazdy, ale również wszelkiego rodzaju maszyny, urządzenia oraz inne mienie. Testy potwierdzają trwałość oznaczenia na 20 lat.

Szczegóły na www.dnaprogram.pl oraz www.vbleasing.pl


4trucks.pl / VB Leasing Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL