Kolejne działania kontrolne na dolnośląskich drogach

Kolejne działania kontrolne na dolnośląskich drogach

Dolnośląscy policjanci ruchu drogowego prowadzą działania kontrolne pod kryptonimem "TRUCK & BUS".

Akcja ta ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach w związku z przewożeniem osób i ładunków oraz eliminowanie nieprawidłowości w wykonywaniu międzynarodowego i krajowego transportu drogowego. Podczas ubiegłotygodniowej akcji policjanci zatrzymali m.in. kierowcę 10-tonowej ciężarówki, który prowadził pojazd, rozmawiając jednocześnie przez telefon komórkowy - okazało się też , że auto miało łyse opony.

Podczas ostatnio przeprowadzonej w ubiegłym tygodniu tego typu akcji policjanci skontrolowali prawie 2,2 tysiąca pojazdów, z czego blisko 330 stanowiły auta ciężarowe i autobusy. Podczas kontroli funkcjonariusze stwierdzili ponad 80 przypadków naruszeń przepisów związanych ze stanem technicznym samochodów, a w 21 przypadkach stwierdzili kierowanie pojazdami niedopuszczonymi do ruchu. Mając na uwadze ujawnione wykroczenia, policjanci nałożyli ponad 250 mandatów i zatrzymali 336 dowodów rejestracyjnych.

W trakcie prowadzonych wówczas działań, m.in. policjanci z lubińskiej drogówki, na drodze krajowej nr 3, zauważyli fakt prowadzenia rozmowy przez telefon komórkowy przez kierującego samochodem ciężarowym. Został zatrzymany do kontroli drogowej. W trakcie kontroli okazało się, że kontrolowany pojazd ma nadmiernie zużyte ogumienie i w takim stanie nie powinien w ogóle poruszać się po drodze.

Samochód został wycofany z ruchu. Dopiero taka sytuacja skłoniła właściciela 10-tonowej ciężarówki do wymiany opon. Aby pojazd mógł ruszyć w dalszą drogę, szybko znalazła się firma, która na koszt właściciela na miejscu dokonała wymiany ogumienia. Takie zachowania przewoźników oraz kierowców z całą pewnością mają wpływ na bezpieczeństwo na drogach.


4trucks.pl / Policja.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL