Nowy podatek drogowy w Wielkiej Brytanii

Nowy podatek drogowy w Wielkiej Brytanii

Od wczoraj w Wielkiej Brytanii obowiązuje nowy podatek drogowy dla pojazdów ciężarowych.

To bardzo ważna wiadomość dla licznych polskich firm transportowych i kierowców, którzy obsługują trasy do Zjednoczonego Królestwa. Niezapłacenie podatku grozi wysokimi karami. Obsługa tej płatności to kolejna usługa, którą do swojego portfolio włącza Grupa Uboat-Line.

HGV Road User Levy Bill, czyli nowy podatek drogowy obowiązuje już od dziś na brytyjskich autostradach. Obejmuje on zagraniczne pojazdy o masie powyżej 12 ton korzystające z brytyjskich autostrad. System bazuje na winietach czasowych a stawki są zależne od kategorii pojazdu.

Tych kategorii wyznaczono cztery. Są to:
- ciągniki z naczepą powyżej 4000 kg,
- ciągniki dwuosiowe,
- ciągniki z trzema lub więcej osiami,
- pozostałe pojazdy ciężarowe

Nieopłacenie opłaty wiąże się z poważną karą. Wysokość grzywny za to przewinienie ustalono na 300 funtów (do opłacenia na poboczu). W razie niezapłacenia kary władze mogą natomiast skonfiskować pojazd.

Wielka Brytania to ważny punkt docelowy dla polskich przewoźników. W związku z nowymi przepisami, Uboat Logistics z Grupy Uboat-Line, wprowadza do swojej oferty nową usługę, czyli obsługę brytyjskiego podatku drogowego dla swoich klientów.

- Naszą misją jest wspieranie transportu. Chcemy oferować naszym partnerom, czyli firmom związanym z transportem, jak najbardziej kompleksową ofertę. Dlatego wprowadzamy do niej od dziś obsługę brytyjskiego podatku drogowego - powiedział wiceprezes Uboat-Line Artur Smolik. Uboat Logistics nie tylko pośredniczy w obsłudze podatku i innych opłat, jego konsultanci doradzają też jak zoptymalizować te płatności w najbardziej korzystny dla firmy sposób.

Uboat-Line specjalizuje się w obsłudze firm transportowych. Oferuje im kompleksową usługę, która obejmuje m.in. rezerwację przepraw promowych z większości portów europejskich, rezerwację przepraw dla pojazdów ponadnormatywnych oraz przewożących ładunki niebezpieczne, oraz serwis i obsługę transportu intermodalnego na kluczowych trasach Europy. Poprzez spółkę zależną Uboat Logistics, Uboat-Line rozpoczął też świadczenie usług w zakresie spedycji lądowej i morskiej. W 2014 r. Spółka ma zamiar w dalszym ciągu rozwijać swoją ofertę, wprowadzać nowe usługi, a także rozważy rozwój geograficzny.

Niedawno spółka poinformowała, że w najbliższych tygodniach ogłosi wprowadzenie innowacyjnego programu lojalnościowego dla swoich klientów. Będzie to jeden z pierwszych, na tak dużą skalę, programów kierowanych specjalnie do firm z branży transportowej.

Zysk netto notowanej na NewConnect spółki Uboat-Line wzrósł o 41% w porównaniu do roku 2012 i wyniósł 2,27 mln zł w trakcie czterech kwartałów 2013 r. Przychody Spółki wzrosły do 51,09 mln zł wobec 31,36 mln zł w 2012 r. Zaudytowany raport za cały rok Uboat-Line przedstawi 23 maja.


4trucks.pl / Uboat-Line SA

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL