Funkcjonariusze zlikwidowali mobilną fabrykę paliwa

Funkcjonariusze zlikwidowali mobilną fabrykę paliwa

W okolicach Częstochowy śląscy celnicy wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 3 osoby, które zajmowały się nielegalną produkcją paliwa z oleju opałowego.

Instalacja do usuwania barwnika z oleju opałowego była umieszczona na samochodzie dostawczym.

W czwartek (20.03) w wczesnych godzinach porannych śląscy celnicy i funkcjonariusze CBŚ w okolicach Częstochowy prowadzili kontrole w z związku z podejrzeniem produkcji nielegalnego paliwa. Na jednej z posesji kontrolujący zauważyli, samochód cysternę, samochód dostawczy Mercedes Sprinter oraz specjalny zbiornik do przewozu paszy, połączone systemem węży z pracującą pompą.

Celnicy i policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 3 mężczyzn, w wieku od 40 do 50 lat, którzy zajmowali się nielegalną produkcją oleju napędowego z barwionego oleju opałowego. Do tego procederu mężczyźni wykorzystywali "mobilną fabrykę", którą stanowiła pompa i aparatura filtrująca, zamontowane na samochodzie dostawczym.

Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 30 tys. litrów paliwa, które miało służyć do celów napędowych. Gdyby odbarwiony olej trafił na rynek, to Skarb Państwa na tej nielegalnej produkcji paliwa straciłby ponad 60 tys. złotych niezapłaconego podatku akcyzowego oraz opłaty paliwowej.

Użycie oleju opałowego do celów napędowych to nie tylko niezapłacenie należnych podatków, ale też możliwość poważnego uszkodzenia silnika samochodu. Likwidując takie nielegalne fabryki paliw Służba Celna zwalcza oszustwa podatkowe i chroni rynek przed nieuczciwą konkurencją.

Zatrzymanym mężczyznom grożą wysokie kary grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności. Na poczet grożących kar kontrolujący zabezpieczyli gotówkę oraz samochody.


4trucks.pl / Służba Celna

Przeczytaj też:
Volkswagen Crafter model 2024 Już za kilka tygodni na rynku pojawi się zupełnie nowy, produkowany wyłącznie w Polsce Volkswagen Crafter.
E-Ducato, E-Doblò i E-Scudo - ruszyły zamówienia na elektryczne dostawczaki Wersja elektryczna E-Ducato jest wyposażona w nowy akumulator o pojemności 110 kWh zapewnia zasięg wynoszący do 420 km (N2) lub do 370 km (N1) w cyklu WLTP.
Elektryczne Gitary i Volkswagen ID. Buzz Kultowy zespół Elektryczne Gitary przygotował nową wersję swojego przeboju "Włosy" (Noś długie włosy jak my), w której zachęca do jazdy samochodami elektrycznymi. W roli głównej zobaczymy dwa pięknie pomalowane Volkswageny ID.Buzz.
Nowy MAN TGE kolejne informacje MAN TGE Next Level już w pierwszej połowie 2024 roku.
Nowy Volkswagen Crafter - pierwsze informacje Jest produkowany wyłącznie w Polsce, w fabryce Volkswagen Poznań we Wrześni Volkswagen Crafter - to jeden z najnowocześniejszych pojazdów dostawczych w swoim segmencie.
Szesnaście przeładowanych dostawczaków 16 przeładowanych samochodów dostawczych skontrolowali inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
Z Ukrainy do Polski z Polski do Ukrainy... Od momentu wybuchu wojny w Ukrainie do Polski wjechało ponad 140 tys. samochodów osobowych – podała Straż Graniczna.
Z Ukrainy ewakuowano kolekcję zabytkowych samochodów Pod koniec 2021 r. w miejscowości Dnipro otwarto nowe muzeum samochodów retro, Old Cars Gallery. Teraz zaszła konieczność ewakuacji muzeum.
Kolejne samochody MAN TGE w służbie Policji Mundurowi z Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu otrzymali do swoje dyspozycji 7 nowych furgonów MAN TGE.