WITD: Ciężarówka na ciężarówce

WITD: Ciężarówka na ciężarówce

Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

W dniu 25 marca podczas prowadzenia czynności kontrolnych na drodze krajowej nr 8 w m. Jeleniów, inspektorzy Dolnośląskiego WITD z Oddziału Terenowego w Kłodzku zatrzymali do kontroli ciągnik z naczepą zarejestrowany w Republice Czeskiej.

Kontrola została przeprowadzona ze względu na wątpliwości kontrolujących co do prawidłowego zabezpieczenia przewożonego na naczepie ładunku (samochodu ciężarowego).

W toku kontroli potwierdzono nieprawidłowe i niewystarczające zabezpieczenie przewożonego LIAZa. Do zabezpieczenia ważącego 8 ton pojazdu kierowca użył jedynie czterech pasów, które w dodatku były naderwane i poszarpane oraz związane z kilku kawałków. Takie "zabezpieczenie" ładunku mogło zakończyć się tragicznie dla innych uczestników ruchu drogowego. Dalsze czynności wykazały, że kierowca - którym okazał się obywatel Mongolii - nie posiada żadnych dokumentów związanych z przewożonym ładunkiem a jego pracodawca - mongolska firma transportowa - także nie posiada zezwolenia wymaganego przy wykonywaniu międzynarodowego przewozu drogowego rzeczy przez terytorium RP. Dodatkowo, wobec stwierdzenia, że kierowca nie posiada ważnej wizy pobytowej na kraje systemu Schengen, powiadomiono o tym fakcie funkcjonariuszy Straży Granicznej z Placówki w Kłodzku. Pojazd został skierowany na parking strzeżony, gdyż kierowca nie posiadał środków na opłacenie kaucji z tytułu grożącej przewoźnikowi kary administracyjnej za wykonywanie międzynarodowego przewozu na terytorium Polski bez wymaganego zezwolenia.


4trucks.pl / GITD

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL