Pakistańczycy ukryci w naczepie ciężarówki

Pakistańczycy ukryci w naczepie ciężarówki

W dniu 25 marca Straż Graniczna przejęła od Policji z Jasła pięciu nielegalnych imigrantów z Pakistanu.

Policję powiadomił kierowca samochodu ciężarowego wracającego z towarem z Grecji. O pasażerach "na gapę" dowiedział się, kiedy zobaczył przeciętą plandekę w samochodzie i uciekających z naczepy mężczyzn.

Zatrzymani nie posiadali dokumentów, ale oświadczyli, że są obywatelami Pakistanu i chcą zamieszkać w Niemczech . Wyjaśnili, że kilka dni wcześniej, na parkingu w Grecji, włamali się do środka naczepy ciężarówki i tak ukryci podróżowali przez kilka dni. Pakistańczycy (mężczyźni w wieku od 17 do 44 lat) byli przekonani, że pojazd zmierza bezpośrednio do Niemiec. Wyskoczyli z naczepy, kiedy zobaczyli niemiecko brzmiący napis supermarketu. Byli pewni, że dotarli do celu.

Dzisiaj (26 marca), Sąd Rejonowy w Sanoku wydał postanowienie o umieszczeniu imigrantów w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców. Czeka ich wydalenie z kraju.

W ostatnich 6-miesiącach jest to już trzecia grupa imigrantów zatrzymana na Podkarpaciu, która ukryta w naczepie polskiego samochodu ciężarowego próbuje nielegalnie dostać się z południa na zachód Europy.


4trucks.pl / Straż Graniczna

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL