WITD: Kolejna duża akcja ważenia pojazdów w Łodzi

WITD: Kolejna duża akcja ważenia pojazdów w Łodzi

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Łodzi.

W dniu 14 marca br. inspektorzy z Łódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego oraz policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej przeprowadzili kontrole pojazdów wykonujących przewozy drogowe na terenie miasta Łodzi w okolicach m.in. budowy Dworca Fabrycznego. Głównym celem kontroli było ustalenie czy kierujący pojazdami ciężarowymi wykonują przewóz rzeczy zgodnie z przepisami ustawy prawo o ruchu drogowym w zakresie parametrów dotyczących masy i nacisków na osie pojazdów. W tym celu wszystkie zatrzymane do kontroli pojazdy zostały zważone.

Kontrole przeprowadzało 5 inspektorów z Ł.W.I.T.D. oraz 6 funkcjonariuszy policji z wykorzystaniem 2 radiowozów ITD i 2 policyjnych, a także 2 nieoznakowanych pojazdów. Łącznie przeprowadzono 46 kontroli połączonych z ważeniem pojazdów, obie służby nałożyły 34 mandaty karne na łączną kwotę 9400 zł, zatrzymano 5 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny oraz w 6 przypadkach wszczęto postępowanie administracyjne wobec przewoźników. Postępowanie w 4 przypadkach może zakończyć się karą nawet w kwocie 15000 złotych w związku z przekroczeniem dopuszczalnej masy całkowitej kontrolowanych pojazdów, a także przekroczeniem dopuszczalnych nacisków na osie pojazdów. 2 pojazdy przewożące resztki drzewne jako opał do pobliskiej elektrociepłowni okazały się również za wysokie, czyli przekroczyły dopuszczalną wysokość 4 metrów oraz za długie.

W najbliższym czasie planowane są podobne kontrole połączone z ważeniem pojazdów w celu wyeliminowania przeładowanych pojazdów, które niszczą drogi i stanowią zagrożenie dla innych uczestników dróg.


4trucks.pl / WITD Łódź

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL