WITD: Kolejna duża akcja ważenia pojazdów w Łodzi

WITD: Kolejna duża akcja ważenia pojazdów w Łodzi

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Łodzi.

W dniu 14 marca br. inspektorzy z Łódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego oraz policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej przeprowadzili kontrole pojazdów wykonujących przewozy drogowe na terenie miasta Łodzi w okolicach m.in. budowy Dworca Fabrycznego. Głównym celem kontroli było ustalenie czy kierujący pojazdami ciężarowymi wykonują przewóz rzeczy zgodnie z przepisami ustawy prawo o ruchu drogowym w zakresie parametrów dotyczących masy i nacisków na osie pojazdów. W tym celu wszystkie zatrzymane do kontroli pojazdy zostały zważone.

Kontrole przeprowadzało 5 inspektorów z Ł.W.I.T.D. oraz 6 funkcjonariuszy policji z wykorzystaniem 2 radiowozów ITD i 2 policyjnych, a także 2 nieoznakowanych pojazdów. Łącznie przeprowadzono 46 kontroli połączonych z ważeniem pojazdów, obie służby nałożyły 34 mandaty karne na łączną kwotę 9400 zł, zatrzymano 5 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny oraz w 6 przypadkach wszczęto postępowanie administracyjne wobec przewoźników. Postępowanie w 4 przypadkach może zakończyć się karą nawet w kwocie 15000 złotych w związku z przekroczeniem dopuszczalnej masy całkowitej kontrolowanych pojazdów, a także przekroczeniem dopuszczalnych nacisków na osie pojazdów. 2 pojazdy przewożące resztki drzewne jako opał do pobliskiej elektrociepłowni okazały się również za wysokie, czyli przekroczyły dopuszczalną wysokość 4 metrów oraz za długie.

W najbliższym czasie planowane są podobne kontrole połączone z ważeniem pojazdów w celu wyeliminowania przeładowanych pojazdów, które niszczą drogi i stanowią zagrożenie dla innych uczestników dróg.


4trucks.pl / WITD Łódź

Przeczytaj też:
Bilety dla kierowców przekraczających granicę Polski w Korczowej

Wprowadzenie biletów ma na celu wyeliminowanie kolejki ciężarówek wzdłuż drogi czekających na odprawę.

Szkolenia w Inter Cars samochody ciężarowe 

 W październiku Inter Cars kontynuuje szkolenia ShowTruck dla specjalistów od rynku ciężarowego.

Valeo na IAA 2018

Firma Valeo zaprezentowała najnowsze osiągnięcia dedykowane branży transportowej. Skupiają się one w trzech obszarach: elektryfikacji, pojazdów autonomicznych i mobilności cyfrowej.

Odblaski w ciężarówkach

Aż trzy na cztery pojazdy ciężarowe w Polsce nie spełniają norm w zakresie oznakowania odblaskowego stanowiąc potencjalne zagrożenie na drodze – raport 3M.

Hybrydowa Scania - odkrywamy jej tajemnice

Podczas targów IAA w Hanowerze na stoisku Scania zaprezentowana zostanie hybryda plug-in (PHEV), stworzona na bazie pojazdu nowej generacji.

Konkurs Valeo

Niedawno, na łamach naszego portalu, publikowaliśmy artykuł dotyczący wymiany sprzęgła w pojeździe ciężarowym.

UE: przepisy dotyczące wymiarów i obciążeń pojazdów

Komisja Europejska wzywa Polskę, Niemcy i Słowenię do pełnego wdrożenia do ustawodawstwa krajowego przepisów UE w sprawie maksymalnych obciążeń i wymiarów określonych pojazdów drogowych.

Czy będzie można zdalnie wyłączyć ciężarówkę?

Brytyjscy naukowcy pracują nad takim rozwiązaniem. Pojazdy ciężarowe w Polsce są przeciążone

Czy lekarstwem okaże się system ważenia pojazdów w ruchu?

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL