Euromaster - certyfikowany lider jakości serwisu opon

Euromaster - certyfikowany lider jakości serwisu opon

Już po raz 5 niezależna firma audytorska SGS przeprowadziła audyt jakość we wszystkich serwisach partnerskich firmy Michelin.

Spośród audytowanych warsztatów, najwyższy średni wynik audytu uzyskała sieć serwisów Euromaster.

Przeprowadzony pod koniec roku 2013 Audyt Jakości Michelin po raz 5 potwierdził najwyższą jakością świadczonych usług w sieci serwisów Euromaster. Średni wynik audytu dla całej sieci Euromaster wyniósł 82,7%. Wynik ten jest wyższy zarówno w stosunku do rezultatów uzyskanych przez sieć w roku 2012 - 80,3% oraz w porównaniu z innymi serwisami partnerskimi Michelin w śród których przeprowadzano badanie - 73,6%.

Najlepsze wyniki w sieci Euromaster uzyskały serwisy: Wulkano Perfect ze Świdnika (96%), który trzeci rok z rzędu ma najwyższy wynik w kraju, Pogum Bis z miejscowości Łask (95,7%) oraz Pogum ze Zduńskiej Woli (95,4%).

Audyt Jakości Michelin ma na celu weryfikację przestrzegania rygorystycznych norm jakości obsługi technicznej i handlowej produktów Michelin. Przeprowadzany jest on w zimowym sezonie przekładkowym, czyli w warunkach największego natężenia ruchu w serwisie. Podczas audytu sprawdzane są takie obszary jak: przestrzeganie procedur, kompetencje i profesjonalizm pracowników, wyposażenie i narzędzia warsztatu, wygląd i funkcjonalność biura obsługi klienta. Aby pomyślnie przejść audyt jakości serwis musi uzyskać wynik co najmniej 65%.

- Spośród wszystkich sieci fracznyzowych świadczących usługi mechaniki i serwisu opon na rynku polskim tylko sieć Euromaster regularnie od 5 lat przechodza tak zaawansowaną weryfikację jakości świadczonych usług. Dla franczyzobiorców jest to test rzetelności ich pracy, dla nas, jako franczyzodawcy, test wdrożenia konceptu franczyzowego nastawionego na rozwój ich serwisów - mówi Marek Banaś Menedżer ds. Rozwoju i Integracji Sieci.

Pomyślne przejście audytu upoważnia serwis do posługiwania się znakiem Certyfikatu Jakości Michelin przez rok. Po tym czasie serwis musi ponownie przejść kontrolę jakości. Znak jest umieszczany na elewacji budynku, tak aby był widoczny dla klientów odwiedzających serwis. Dodatkowo wewnątrz umieszczona jest tablica Zobowiązanie serwisu oraz dyplom potwierdzający uzyskanie Certyfikatu.

Program certyfikacji jest prowadzony nie tylko w Polsce, ale i w innych krajach Europy oraz świata. Informację o certyfikcaji poszczególnych serwisów można uzyskać na stronie www.michelin.pl.

Sieć Euromaster w Polsce
Euromaster jest największą w Europie siecią wyspecjalizowanych punktów sprzedaży, serwisu ogumienia oraz obsługi pojazdów z zakresu tzw. lekkiej mechaniki. W Polsce działa w tej chwili 65 punktów franczyzowych. Istotą Euromaster jest dostarczenie ustandaryzowanych usług na poziomie eksperckim - zarówno posiadaczom pojazdów osobowych jak i ciężarowych.


4trucks.pl / Euromaster

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL