TollCollect? Klikasz i załatwione

TollCollect? Klikasz i załatwione

Niemcy i Austria wprowadzają ułatwienia w rozliczaniu opłat drogowych - przenosząc kolejne funkcje w strefę online.

W ślad za tym, nowinki dla systemu Toll Collect oferuje DKV Euro Service: elastyczne terminy fakturowania, możliwość wyboru waluty rozliczeń oraz kalkulator do obliczania kosztów myta.

Systemy opłat drogowych, obowiązujących pojazdy ciężarowe w Niemczech (Toll Collect) i Austrii (GO), są ze sobą powiązane. Przewoźnicy mogą rozliczać w nich opłaty odrębnie lub zarejestrować się do usługi Toll2GO, która za pośrednictwem jednego urządzenia pokładowego Toll Collect powala naliczać opłaty w obu tych krajach. Najprostszą metodą rozliczania opłat w Niemczech i Austrii jest skorzystanie z pośrednictwa operatora kart paliwowych, np. DKV, ponieważ oznacza to konsolidację i kontrolę rozliczeń oraz długie terminy płatności.

Nowością jest oferowany przez DKV pakiet usług dla Toll Collect o nazwie "Flexibel Maut" - po polsku "elastyczne myto". Objęci nim klienci nie płacą żadnej prowizji od rozliczania opłat w systemie Toll Collect za pośrednictwem DKV. Przy płatności faktur mogą wybrać walutę - euro lub złotówki, dzięki czemu unikają ryzyka kursowego. Mają też dostęp do usług: eReporting oraz kalkulator myta.

Powyższe udogodnienia obejmują wszystkich klientów DKV zarejestrowanych w systemie Toll Collect, rozliczających opłaty zarówno poprzez urządzenie pokładowe, jak i manualnie - kartą paliwową. Terminy płatności DKV wynoszą 21 dni od dnia otrzymania faktury, a więc pozwalają na elastyczne zaplanowanie wydatków.

Firmy podróżujące przez Austrię i Niemcy, mogą przed wyruszeniem w trasę obliczyć aktualną, łączną wysokość opłat drogowych. Służy do tego internetowy kalkulator myta DKV, który stanowi część serwisu do planowania tras i tankowań o nazwie DKV Maps. Wyliczone dane są bardzo dokładne, ponieważ uwzględniają wszystkie parametry pojazdu, jak liczba osi, masa czy klasa Euro pojazdu.

Ułatwieniem dla spedytorów jest możliwość analizy danych dotyczących opłat drogowych poprzez serwis internetowy DKV eReporting. Gromadzi on informacje o wszystkich odcinkach opłat drogowych w Europie. Zapewnia bieżący podgląd transakcji, a także umożliwia sporządzanie dowolnych raportów dotyczących myta przy pomocy kilku kliknięć. Pozwala też wprowadzić swoje preferencje dla danego typu opłat – a gdy kierowca postępuje wbrew wpisanym wytycznym, system informuje przewoźnika o tym fakcie.

Toll Collect online - szybsza rejestracja
W Niemczech opłatom drogowym podlegają pojazdy powyżej 12 ton. Kierowca może dokonać płatności w sposób manualny lub automatyczny - poprzez urządzenie pokładowe Toll Collect. Po ostatnich zmianach w systemie Toll Collect zamówienie urządzenia pokładowego jest bardzo proste. Przewoźnik musi jedynie wypełnić i wysłać online specjalny formularz, znajdujący się na stronie: http://www.toll-collect.de/pl. Na tej podstawie otrzymuje numer użytkownika i z nim udaje się do autoryzowanego warsztatu w celu zamontowania urządzenia. Cała operacja trwa maksymalnie 24h.

W przypadku chęci fakturowania opłat poprzez DKV wystarczy wypełnić dodatkowo formularz zamieszczony na stronie TollCollect o nazwie „Karta paliwowa”, a następnie dostarczyć go do Toll Collect lub do DKV. Faktury Toll Collect wystawiane są raz w miesiącu.

GO Box - nowe usługi serwisu SelfCare
W Austrii opłatom drogowym podlegają pojazdy powyżej 3,5 tony. Operator systemu GO umożliwia klientom samodzielne zarządzanie flotą poprzez portal SelfCare. W ostatnich dniach zmianie uległa szata graficzna, przyspieszono działanie portalu oraz ułatwiono przewoźnikom dostęp do szczegółowych danych związanych z ruchem samochodów.

Osoby zarządzające flotą mogą teraz łatwo filtrować informacje dotyczące pojedynczych pojazdów lub grup pojazdów. Dzięki temu łatwiejsze staje się wykonywanie takich operacji, jak zapłacenie myta dla wybranego auta czy też zmiana dotychczasowej metody płatności dla grupy aut - np. z kart bankowych na karty paliwowe DKV. Operator usprawnił też obsługę flot powyżej 500 pojazdów - teraz wszelkie dane ładowane są do systemu GO w ciągu kilku sekund.


4trucks.pl / DKV Euro Service

Przeczytaj też:
Verizon Connect i UTA pomogą obniżać koszty paliwa

Verizon Connect i UTA, wiodący dostawca kart paliwowych, będą współpracować w celu dostarczenia uproszczonych danych o transakcjach paliwowych.

 

Zmiany personalne w DKV Euro Service

Marco van Kalleveen nowym prezesem DKV Euro Service.

 

Bilety dla kierowców przekraczających granicę Polski w Korczowej

Wprowadzenie biletów ma na celu wyeliminowanie kolejki ciężarówek wzdłuż drogi czekających na odprawę.

Opłaty za przejazd przez most Severn dla ciężarówek za darmo

Opłaty za przejazd mostami w Severn zostały zniesione po raz pierwszy od 52 lat.

Kierowca ciężarówki nie zapłacił za paliwo

Gdy twoja karta paliwowa odmawia współpracy masz dwa wyjścia: dzwonisz do szefa lub sam, na własną rękę, próbujesz zaradzić sytuacji.

Rozliczanie winiet w aplikacji DKV A-Toll

Winiety na Litwę, Łotwę i Estonię można teraz zakupić w aplikacji A-Toll.

Szkolenia w Inter Cars samochody ciężarowe 

 W październiku Inter Cars kontynuuje szkolenia ShowTruck dla specjalistów od rynku ciężarowego.

Valeo na IAA 2018

Firma Valeo zaprezentowała najnowsze osiągnięcia dedykowane branży transportowej. Skupiają się one w trzech obszarach: elektryfikacji, pojazdów autonomicznych i mobilności cyfrowej.

Odblaski w ciężarówkach

Aż trzy na cztery pojazdy ciężarowe w Polsce nie spełniają norm w zakresie oznakowania odblaskowego stanowiąc potencjalne zagrożenie na drodze – raport 3M.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL