Podszywali się pod firmy spedycyjne

Podszywali się pod firmy spedycyjne

Kilkanaście ładunków z różnego rodzaju towarem wartym ponad 2 mln zł ukradła, zdaniem prokuratury, 8-osobowa grupa przestępcza z Trójmiasta.

Jej członkowie mieli się podszywać pod operujące w Europie firmy spedycyjne: pobierali towar, ale nie dostarczali go we wskazane miejsce.

Śledztwo w sprawie gangu prowadzi Prokuratura Okręgowa w Gdańsku. - Członkowie grupy byli zatrzymywani sukcesywnie od stycznia 2013 r. Ostatnim z nich zarzuty przedstawiono w minionych dniach - poinformowała Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka prasowa prokuratury.

Pobierali towar, nie dostarczali odbiorcom
Przestępcy są podejrzani o to, że w ciągu kilku miesięcy na przełomie 2012 i 2013 r., podszywając się pod firmy spedycyjne, pozyskali na internetowych giełdach towarowych kilkanaście zleceń przewozu towarów pomiędzy różnymi europejskimi krajami.

Członkowie grupy pobierali ładunek, ale zamiast dostarczyć go do miejsca przeznaczenia (w większości przypadków nie była nim Polska), przywozili go do kraju, najczęściej w okolice Trójmiasta. Tam towar był wyładowywany.

Aby bezpiecznie podróżować z przejętymi ładunkami, przestępcy zmieniali dane w dokumentach przewozowych.

Więcej: http://www.tvn24.pl/podszywali-sie-pod-firmy-spedycyjne-ukradli-towar-za-co-najmniej-2-3-mln,399248,s.html


4trucks.pl / tvn24.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL