Firmy flotowe w opinii kierowców

Firmy flotowe w opinii kierowców

W firmach korzystających z samochodów w wynajmie krótko-, średnio- i długoterminowym na pierwszej linii ognia są kierowcy.

Użytkują oni auta na co dzień i jako pierwsi odczuwają wpływ jakości obsługi na swoją pracę, ponieważ firmy flotowe często kontaktują się bezpośrednio z nimi.

Polski rynek flotowy liczy sobie zaledwie 20 lat. To niewiele w porównaniu z branżami outsourcingu firmowych pojazdów w Unii Europejskiej, jednak nasz rynek wchodzi już w fazę dojrzałą. Podobnie dzieje się z klientami firm flotowych: mają sprecyzowane oczekiwania wobec wynajmowanych pojazdów i ich efektywności, uważnie analizują koszty i coraz częściej wprowadzają w swoich firmach polityki flotowe. Obok przedsiębiorców, kluczową grupę oceniającą jakość obsługi dostawców usług flotowych stanowią firmowi kierowcy.

- Według Badania Satysfakcji Kierowców, przeprowadzonego przez TNS Polska na zlecenie Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, większość kierowców jest zadowolona z obsługi firm flotowych. Opublikowane w 2013 roku wyniki badania wskazują jednak, że podmioty zrzeszone w PZWLP reprezentują zróżnicowany poziom jakości usług. Wśród nich liderem w większości najistotniejszych obszarów jest Corpo Flota - mówi Aleksander Kopestyński, prezes Zarządu firmy Corpo Flota Sp. z o.o.

Ankiety badania obejmowały kluczowe dla kierowców kwestie, w tym ocenę jakości obsługi podczas odbioru samochodu od firmy flotowej, serwisu mechanicznego i przeglądów, napraw poszkodowych (blacharsko-lakierniczych), usług assistance oraz ogólną satysfakcję z poziomu usług oferowanych przez daną firmę członkowską Związku. Poniższy wykres ilustruje poziom satysfakcji kierowców w tych obszarach.

- Warto wspomnieć, że każda z badanych spółek udostępniła obszerny i anonimowy wykaz numerów telefonów komórkowych do kierowców aut obsługiwanych przez daną firmę. Dopiero z takich szerokich list TNS Polska losował numery do osób, z którymi przeprowadzono wywiady. Tym bardziej cieszy uzyskany w obiektywnym badaniu wysoki poziom ogólnej oceny jakości usług oraz współpracy z naszą firmą - wyjaśnia Aleksander Kopestyński.

W ogólnej ocenie kierowców obsługiwanych przez Corpo Flotę, firma uzyskała 2/3 (66 procent) opinii bardzo dobrych i doskonałych (dla wszystkich firm członkowskich PZWLP była to nieco ponad połowa - 54 procent). Razem z notami dobrymi Corpo Flota uzyskała jednoznacznie pozytywne oceny od 96 procent kierowców, zdecydowanie powyżej średniej Związku. Z kolei w pytaniu "Czy polecił(a)by Pan(i) obecną firmę znajomym, partnerom biznesowym i współpracownikom?", Corpo Flota uzyskała 88 procent odpowiedzi "zdecydowanie tak" i "raczej tak", przy średniej dla pozostałych firm nieprzekraczającej 81 procent.

Podobnie pozytywnych odpowiedzi ankietowani udzielili na pytanie "Gdyby wybór firmy leasingowej należał do Pana(i), czy wybrał(a)by Pan(i) obecną firmę?". Corpo Flota ponownie zdeklasowała pozostałe oceniane podmioty, uzyskując 78 procent odpowiedzi "zdecydowanie tak" i "raczej tak". Średnia pozostałych członków Związku wyniosła zaledwie 64 procent. Ostatnim elementem badania była dowolna, indywidualna ocena firmy flotowej. Komentarz jednego z kierowców na temat Corpo Floty brzmiał: Niech nie popsują tego, co robią, bo robią to dobrze.

- Również w indeksie TRI*M Corpo Flota uzyskała ponad 74 procent, czyli wynik zdecydowanie powyżej średniej pozostałych badanych firm ze Związku (ponad 66 procent). Co więcej, przekroczyliśmy także średnią europejską (benchmark równy 71 procent), określoną na podstawie 120 tysięcy wywiadów z biznesowymi klientami branży motoryzacyjnej. Nie zapomnę wybuchu radości zespołu Corpo Floty, kiedy przyszły oficjalne wyniki badania. Jest to dowód, że kluczem do satysfakcji klientów są zadowoleni pracownicy oraz pozytywna atmosfera sprzyjajaca otwartej komunikacji. Wyniki Badania Satysfakcji Kierowców to niewątpliwie indywidualny sukces każdej osoby z naszego zespołupodkreśla Aleksander Kopestyński, prezes Zarządu firmy Corpo Flota Sp. z o.o.


4trucks.pl / Corpo Flota

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL