WITD: Ważenie pojazdów w Łodzi

WITD: Ważenie pojazdów w Łodzi

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Łodzi

W dniu 14 lutego br. inspektorzy z Łódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego oraz policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej przeprowadzili kontrole pojazdów wykonujących przewozy drogowe na terenie miasta Łodzi w okolicach m.in. budowy Dworca Fabrycznego. Głównym celem kontroli było ustalenie czy kierujący pojazdami ciężarowymi wykonują przewóz rzeczy zgodnie z przepisami ustawy prawo o ruchu drogowym w zakresie parametrów dotyczących masy i nacisków na osie pojazdów. W tym celu wszystkie zatrzymane do kontroli pojazdy zostały zważone.

Kontrole przeprowadzało 6 inspektorów z Ł.W.I.T.D. oraz 6 funkcjonariuszy policji z wykorzystaniem 3 radiowozów ITD i 1 policyjnego, a także 3 nieoznakowanych pojazdów. Łącznie przeprowadzono 30 kontroli połączonych z ważeniem pojazdów. Inspektorzy nałożyli 24 mandaty karne na kwotę 9200 zł., zatrzymali 4 dowody rejestracyjne oraz w 5 przypadkach wszczęto postępowanie administracyjne wobec przewoźników. Postępowanie w trzech przypadkach może zakończyć się karą nawet w kwocie 15000 zł. w związku z przekroczeniem dopuszczalnej masy całkowitej kontrolowanych pojazdów, a także przekroczeniem dopuszczalnych nacisków na osie pojazdów. Rekordzista ważył prawie 55 ton, czyli był za ciężki o 23 tony. Kolejne były przeciążone o około 18 ton i 9 ton.

W najbliższym czasie planowane są podobne kontrole połączone z ważeniem pojazdów w celu wyeliminowania przeładowanych pojazdów, które niszczą drogi i stanowią zagrożenie dla innych uczestników dróg.


4trucks.pl / WITD Łódź

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL