Firma WABCO nabywa spółkę Transics International

Firma WABCO nabywa spółkę Transics International

WABCO Holdings Inc., podał dzisiaj do publicznej wiadomości, że stał się nabywcą firmy Transics International NV, z siedzibą w Ypres w Belgii.

- WABCO kontynuuje realizowanie strategii rozwoju rozwiązań do zarządzania flotą pojazdów komercyjnych, adresując swoją ofertę do operatorów na całym świecie. Zakupienie Transics International pozwoliło nam na spotęgowanie możliwości, jakie daje połączenie doświadczenia firmy WABCO w dziedzinie systemów dla pojazdów komercyjnych i przodującej technologii w zakresie bezpieczeństwa i wydajności, ze światowej klasy rozwiązaniami firmy Transics w kwestii rozwiązań do zarządzania flotą - powiedział Jacques Esculier, prezes i dyrektor zarządzający firmy WABCO - Zintegrowanie kompleksowych danych uzyskiwanych w czasie rzeczywistym z pokładowych systemów WABCO - zaawansowanych układów hamulcowych, kontroli stabilności i systemów wydajnościowych, z innowacyjnymi usługami telematycznymi firmy Transics, będzie dla operatorów flot nieocenionym źródłem danych, które zdecydowanie poszerzy ich ofertę usług flotowych, podniesie produktywność operacyjną oraz zwiększy bezpieczeństwo i wydajność pojazdów.

Firma Transics International zapewnia doskonałe rozwiązania do zarządzania flotą, wspomagające operatorów flot pojazdów komercyjnych w skutecznym i efektywnym zarządzaniu samochodami ciężarowymi, przyczepami, kierowcami, ładunkiem i zamówieniami w czasie rzeczywistym. Transics International obsługuje ponad 1300 firm transportowych i logistycznych w Europie, łącząc ponad 85 000 pojazdów. Stosowany przez firmę zestaw innowacyjnych rozwiązań do zarządzania flotą podnosi wydajność operacyjną, jakość obsługi klienta i produktywność całej floty, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów operacyjnych.

- Z radością przyłączamy się do WABCO, światowego lidera w branży pojazdów komercyjnych - stwierdza Walter Mastelinck, dyrektor zarządzający i założyciel Transics International NV. - Zarówno WABCO, jak i spółka Transics International cieszą się sławą pionierów w dziedzinie wiodących technologii, gwarantujących większe bezpieczeństwo i wydajność pojazdów komercyjnych. Krocząc w przyszłość, połączymy nasze doskonałe rozwiązania zarządzania flotą z potęgą firmy WABCO, w zakresie zaawansowanego rozwoju, globalnego zasięgu i ekspertyzy w dziedzinie integracji systemów, prężnie wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom klienta.

WABCO planuje zintegrowanie działań firmy Transics International z działaniami funkcjonującymi w ramach jednej organizacji Trailer Systems, Aftermarket i Off-Highway. Firma Transics International będzie nadal występowała pod swoją marką i jako oddział WABCO będzie oferowała szeroki wachlarz własnych, wiodących produktów i usług, zaznaczając swoją obecność na kluczowych rynkach na świecie, przy wykorzystaniu swojej platformy TX-CONNECT i zestawu powiązanych systemów.

- Ogromnie cenimy sobie światowej klasy potencjał, wiedzę w zakresie technologii i wieloletnie osiągnięcia międzynarodowego zespołu wysokiej klasy specjalistów firmy Transics International - powiedział Nick Rens, dyrektor WABCO i wiceprezes Trailer Systems, Aftermarket i Off-Highway. - WABCO już oferuje szeroki zakres rozwiązań serwisowych dla producentów ciężarówek i przyczep, dealerów, warsztatów oraz operatorów flot. Dzięki nabyciu Transics International, w znaczący sposób poszerzymy naszą ofertę innowacyjnych produktów, usług i rozwiązań, wychodząc naprzeciw wymaganiom klientów na całym świecie - dodaje.

Transics International zatrudnia około 280 pracowników. Firma posiada swoje biura w Belgii, we Francji, Irlandii, Holandii, w Niemczech, Hiszpanii i we Włoszech, zarządzając siecią sprzedaży w całej Europie.

Firma WABCO sfinalizowała zakup 96,84 procent udziałów w Transics International, nabywając spółkę holdingową Tavares NV drogą transakcji gotówkowej. Cena zakupu wynosiła 111,1 mln euro, w czym zawierało się nabycie 15,3 mln euro środków gotówkowych netto posiadanych przez spółkę Transics International, co w sumie zamyka się kwotą 95,8 mln euro netto. Zgodnie z obowiązującymi w Belgii przepisami regulującymi przejmowanie przedsiębiorstw, firma WABCO przedstawi obowiązkową i bezwarunkową ofertę publiczną nabycia pozostałych 3,16 procent akcji spółki Transics International, oferując kwotę w wysokości 14,14 euro za akcję Transics International.


4trucks.pl / WABCO

Przeczytaj też:
Ile kupiliśmy samochodów ciężarowych? Mocny finisz przewoźników w grudniu

W grudniu 2020 r. zarejestrowano 2448 pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, to więcej aż o 37,9% niż rok wcześniej.

 

Co czwarta firma z sektora MŚP kupi samochód w 2021 roku

Firmy nie dają się pandemii - 25 proc. przedsiębiorców z sektora MŚP deklaruje, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy kupi przynajmniej jeden samochód.

 

Od stycznia nowe obostrzenia emisyjne dla pojazdów - nie każde nowe auto da się zarejestrować

Wraz z nowym rokiem w życie wchodzą europejskie przepisy obligujące producentów nowych pojazdów, głównie osobowych, do redukcji zanieczyszczeń pochodzących ze spalin. Samochody emitujące ich nadmierną ilość i nie posiadające urządzeń monitorujących zużycie paliwa lub energii, nie będą dopuszczone do ruchu.

 

Za dwadzieścia lat nie będzie już ciężarówek z dieslem

Wiodący europejscy producenci ciężarówek chcą sprzedawać pojazdy bez paliw kopalnych dopiero od 2040 roku. Jest to konieczne, aby osiągnąć cel neutralności klimatycznej na 2050 r.

 

Scania podsumowuje 2020 rok

Mocna druga połowa roku i nowości produktowe, tak w skrócie można podsumować 2020 rok w Scania.

 

Badanie świateł pojazdów. W ciężarówkach więcej defektów

Wskaźnik wadliwego oświetlenia w pojazdach użytkowych nieznacznie się poprawił.

 

Modele DAF CF i XF z unikatowym pakietem dla właścicieli i kierowców

DAF Trucks wprowadza do oferty pakiet Ultimate zawierający wiele atrakcyjnych funkcji, które jeszcze bardziej zwiększają wydajność, bezpieczeństwo i komfort pracy.

 

Samochody ciężarowe rejestracje w październiku

W październiku importerzy ciężarówek zgłosili 2583 rejestracji pojazdów użytkowych pow. 3,5 t.

 

ZF przedstawia: TX-FUELBOT - rozwiązanie do zarządzania paliwem flot ciężarówek

Dzięki TX-FUELBOT, ZF Friedrichshafen AG prezentuje unikalne, innowacyjne i predykcyjne narzędzie do zarządzania paliwem.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL