FM Logistic przystępuje do inicjatywy Green Freight Europe

FM Logistic przystępuje do inicjatywy Green Freight Europe

Przystępując do programu Green Freight Europe, grupa FM Logistic podejmuje kroki w celu redukcji emisji CO2, zgodnie ze zobowiązaniami podjętymi w ramach strategii zrównoważonego zarządzania łańcuchem logistycznym.

Inicjatywa Green Freight Europe, rozpoczęta w marcu 2012 roku, wdrożyła system norm europejskich służących do obliczania, zbierania, analizowania i monitorowania danych na temat emisji CO2 transportu towarowego. Jej celem jest poprawa ekologiczności transportu towarowego w Europie.

Opierając się na podobnej inicjatywie w Stanach Zjednoczonych, ten niezależny i dobrowolny program ma na celu intensyfikację współpracy pomiędzy spedytorami, dostawcami usług logistycznych i rządami.

Firma FM Logistic dołączyła do liczby około 100 innych członków (dostawców, spedytorów, dostawców usług logistycznych itp.), którzy już wcześniej przystapili do tego ogólnoeuropejskiego programu.

I - FM Logistic zmniejsza ślad pozostawiony na środowisku
Podejmując takie zobowiązanie, firma FM Logistic intensyfikuje program redukcji emisji CO2, który, zgodnie z jej strategią zrównoważonego rozwoju, skoncentrowany jest na trzech obszarach:
- Zmniejszaniu śladu pozostawionego na środowisku;
- Zobowiązaniu do mobilności w ramach firmy oraz zdrowia i bezpieczeństwa w miejscu pracy;
- Odpowiedzialności społecznej.

W ten sposób, firma FM Logistic nabyła wydajne narzędzia do obliczania emisji dwutlenku węgla na poziomie Grupy, umożliwiające przyjęcie proaktywnego podejścia wobec rosnącej presji regulacyjnej: - Ta inicjatywa uzupełnia nasze pozostałe działania. FM Logistic chce rozwijać i utwierdzić swoją pozycję społecznej odpowiedzialności za środowisko, poprzez lepsze wykorzystanie jego zasobów i optymalizację sieci transportu - mówi Jean-Christophe Machet - Prezes Grupy FM Logistic.

II - Odpowiedzialność za środowisko w centrum strategii korporacyjnej
Ekologiczne inicjatywy, które są zarówno intensywnie, jak i konsekwentnie wdrażane, dowodzą zaangażowania firmy FM Logistic w lokowanie odpowiedzialności za środowisko naturalne w centrum swojego zainteresowania i tym samym, strategii:

- Ekologiczne zarządzanie platformami logistycznymi dzięki zapewnieniu certyfikacji HQE (Wysoka Jakość Środowiska) wszystkich nowych budynków we Francji i LEED dla konstrukcji zagranicznych. Na przykład, obiekt w Ressons-sur-Matz we Francji przyczynia się do znaczącej rocznej oszczędności energii.

- Ekologiczne zarządzanie procesami logistycznymi poprzez łączenie zamówień i transportu, aby umożliwić znaczącą redukcję emisji CO2.

- Ekologiczne zarządzanie transportem dzięki podpisaniu w 2009 r. dobrowolnego zobowiązania do zmniejszenia emisji CO2 we Francji. W ramach tego zobowiązania, francuski oddział FM Logistic odnowił flotę pojazdów Euro5 i przeszkolił kierowców w zakresie ekologicznej jazdy, która pozwala zaoszczędzić do 1,5 litra oleju napędowego na 100 km. Z kolei, hiszpański oddział FM Logistic uzupełnia swoją flotę ciężarówek o auta napędzane skroplonym gazem ziemnym.


4trucks.pl / FM Logistic

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL