Blokada DK-62 w Słupnie

Blokada DK-62 w Słupnie

W środowy poranek kierowców jadących droga krajową nr 62 przez Słupno zaskoczyła blokada trasy.

W ramach kampanii SLD na rzecz budowy obwodnicy Płocka i wyprowadzenia z miasta transportu substancji niebezpiecznych, przez około godzinę trwała blokada DK-62 - podaje PAP.

Była to już druga blokada DK-62, poprzednią płockie SLD przeprowadził w listopadzie ubiegłego roku. Data protestu została wybrana nieprzypadkowo - 5 lutego mija termin składania wniosków do rządowej Strategii rozwoju transportu do 2020 roku (z perspektywą do roku 2030).

Arkadiusz Iwaniak, szef SLD w Płocku mówi, ze blokada ma być próbą zwrócenia uwagi na problemy tego miasta, w tym biegnącą przez centrum miasta linie kolejową, którą przejeżdżają cysterny z niebezpiecznymi substancjami.

Płocki SLD złożył do SRT trzy wnioski, w tym poprowadzenia poza miastem kolejowej trasy towarowej oraz budowy trzeciej przeprawy mostowej przez Wisłę. Wciąż zbierane są też podpisy pod petycją do premiera w sprawie inwestycji kolejowych i drogowych w mieście.

W petycji przypomniano, że Płock stanowi ważny punkt tranzytowy w centrum Polski i posiada strategiczne obiekty dla gospodarki kraju. Jest to między innymi kompleks rafineryjno-petrochemiczny PKN Orlen.

Strategia Rozwoju Transportu do 2020 roku zawiera między innymi projekt budowy linii kolejowej Płock - Modlin, poprawę przepustowości linii kolejowej E20 na odcinku z Warszawy do granicy województwa oraz prace na linii kolejowej nr 33 z Kutna do Płocka.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL