Co ósmy Polak poszukiwał w 2013 roku w internecie firmy transportowej

Co ósmy Polak poszukiwał w 2013 roku w internecie firmy transportowej

Dynamicznie rośnie liczba osób, która za pośrednictwem Internetu poszukuje dostawców i wykonawców produktów oraz usług.

Dobrym przykładem jest serwis Oferteo.pl, który w 2013 roku odnotował 46-procentowy wzrost liczby użytkowników składających zapytania o oferty - z Oferteo.pl skorzystało 82 021 nowych użytkowników. O jedną czwartą (25%) natomiast zwiększyła się w tym czasie liczba firm poszukujących nowych klientów i gotowych do współpracy z użytkownikami Oferteo.pl. Od początku swojej działalności serwis umożliwił złożenie ponad 1 000 000 ofert osobom poszukującym produktów i usług. Jednymi z najpopularniejszych branży był transport i magazynowanie, a zainteresowane tą branżą osoby stanowiły 12,4% użytkowników poszukujących dostawców produktów i wykonawców usług za pośrednictwem Oferteo.pl

Najwięcej ładunków na drogach jesienią
W 2013 roku największe zapotrzebowanie w Oferteo.pl dotyczyło transportu krajowego (54,1% zapytań o oferty), a kulminacyjnym czasem były miesiące jesienne: wrzesień, październik i listopad. Zainteresowani najczęściej zamierzali zlecić przewóz ładunków o ciężarze do 10 ton na terenie województwa śląskiego, mazowieckiego i dolnośląskiego. Transportowane były materiały budowlane, materiały sypkie oraz maszyny i urządzenia.

Wózki widłowe jako przykład poszukiwanych maszyn
Oferteo.pl daje możliwość zaopatrzenia się w maszyny potrzebne firmom do ich codziennej pracy i transportu. Szczególnie interesującą kategorią są wózki widłowe. W 2013 roku poszukiwane były najczęściej wózki widłowe czołowe, które miały być używane do podnoszenia towarów o ciężarze do 2 ton na wysokość do 3 metrów. Rekordowe zapytanie o oferty w serwisie dotyczyło kupna 40 nowych wózków spalinowych przez inwestora z Gdyni. Maszyny te najczęściej były poszukiwane w październiku, a maj i czerwiec należały do najspokojniejszych miesięcy na rynku wózków - pokazują statystyki Oferteo.pl.

- Wzrost liczby zapytań ofertowych na produkty i usługi o większej wartości świadczy o poszukiwaniu przez firmy i osoby prywatne oszczędności. W poszukiwaniu atrakcyjnych warunków współpracy i korzystnych ofert cenowych konsumenci nie polegają już tylko na tradycyjnych formach poszukiwania dostawców i wykonawców, ale coraz częściej sięgają do zasobów i narzędzi dostępnych w Interneciezauważa Karol Grygiel, członek zarządu Oferteo.pl.


4trucks.pl / Oferteo.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL