Autobus uderzył w ciężarówkę

Autobus uderzył w ciężarówkę

Zakończyły się działania strażaków na miejscu wypadku w Wiśniewie (woj. mazowieckie). Trzy osoby w najcięższym stanie trafiły już do szpitali. Zostały do nich przetransportowane śmigłowcami.

Pomocy medycznej łącznie potrzebowało 21 osób.

Jak poinformowała nas mł. asp. Anna Gorczewska, do wypadku doszło przed godziną 9 rano na drodze krajowej numer 7. Policja wstępnie ustaliła, że kierowca autobusu rejsowego relacji Warszawa-Olsztyn zderzył się z samochodem ciężarowym z naczepą. Autobusem jechało 34 pasażerów.

Początkowo policja informowała, że autobus wjechał w tył samochodu ciężarowego, który stał na poboczu. Z najnowszych ustaleń funkcjonariuszy wynika jednak, że autobus najechał na wolno poruszający się na światłach awaryjnych samochód ciężarowy.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący tirem miał usterkę hamulców, a w tym momencie nadjechał autokar. Kierowca nie miał szans wykonać bezpiecznego manewru i doszło do zderzenia - relacjonowała mł. asp. Gorczewska.

- W tym miejscu są bardzo trudne warunki pogodowe. Silny wiatr nawiewa śnieg na drogę - informowała mł. asp. Gorczewska. Dodała, że temperatura odczuwalna to nawet -20 st.C.


4trucks.pl / kontakt24.tvn24.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL