Aktywny Układ Kierowniczy Volvo zdobywa nagrodę za jakość

Aktywny Układ Kierowniczy Volvo zdobywa nagrodę za jakość

Aktywny Układ Kierowniczy Volvo jest ważnym osiągnięciem w ciągłym dążeniu Volvo Trucks do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków pracy kierowcy, ponieważ ogranicza drgania wyczuwalne na kole kierownicy i zwiększa ogólny komfort jazdy.

Niedawno ta nowa technologia została wyróżniona nagrodą roku 2013 za innowacyjność w jakości.

Nowoczesny Aktywny Układ Kierowniczy Volvo został wyróżniony prestiżową nagrodą roku 2013 za innowacyjność w jakości. Nagroda ta jest przyznawana corocznie przez Szwedzki Instytut Jakości (SIQ) w celu stymulowania prac nad wysokiej jakości innowacyjnymi rozwiązaniami.

- Aktywny Układ Kierowniczy Volvo jest doskonałym przykładem wynalazku, który spełnia zarówno potrzeby handlowe, jak i życzenia użytkowników. Ta nowa technologia zapewnia większą zwrotność i lepszy komfort pracy - mówi profesor nadzwyczajny Matti Kaulio z Wydziału Ekonomiki Przemysłowej Królewskiego Instytutu Technicznego (KTH), który sformułował decyzję jury.

Zwyciężyć może tylko taka innowacja, która ma wyraźny związek z określoną potrzebą klienta. Pod tym względem Aktywny Układ Kierowniczy Volvo wypadł szczególnie dobrze.

- Szczególnie ekscytujący jest fakt, że rozwiązanie to stanowi odpowiedź na indywidualne potrzeby, a jednocześnie spełnia wymagania handlowe. Ponadto, udanie łączy w sobie wypróbowane i niezawodne technologie z technologiami nowatorskimi, które razem tworzą na lepszy produkt. No i jeszcze ten aspekt bezpieczeństwa, który jest nieodłączną częścią wizerunku marki Volvo - zauważa Matti Kaulio.

"Dowód, że jesteśmy na dobrej drodze"
Volvo Trucks jest zachwycone i dumne z faktu otrzymania nagrody, która umacnia długofalowy cel firmy, jakim jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków pracy kierowcy.

- Cieszymy się niezmiernie z tego wyróżnienia. Wspaniale było odebrać telefon z tą informacją, tym bardziej, że miałem przeczucie, że jesteśmy brani pod uwagę. Nagroda jest dowodem, że koncentrujemy się na właściwych sprawach i stanowi dla nas dodatkowa zachętę do dalszego doskonalenia jakości i bezpieczeństwa otoczenia kierowcy w naszych samochodach ciężarowych - mówi Hayder Wokil, dyrektor ds. jakości w Volvo Trucks.
Aktywny Układ Kierowniczy Volvo został opracowany w ścisłej współpracy z kierowcami, by jak najlepiej spełniał ich potrzeby.

- Na wszystkich etapach procesu projektowego zasięgamy opinii klientów. Tym samym, nasze produkty powstają przy ich udziale, a klienci czują się bardziej z nami związani. Aktywny Układ Kierowniczy Volvo jest kamieniem milowym w naszym dążeniu do doskonalenia otoczenia kierowcy i poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego - mówi Hayder Wokil.

Aktywny Układ Kierowniczy Volvo niemal całkowicie eliminuje drgania odczuwalne na kole kierowcy. W rezultacie, kierowca nie musi bezustannie korygować toru jazdy, dzięki czemu jest w mniejszym stopniu narażony na bóle i urazy pleców, szyi i barków. Ponieważ kierowanie pojazdem nie wymaga żadnego wysiłku, kierowca może się odprężyć. A dzięki temu, że odczuwa mniejsze zmęczenie, maleje ryzyko wypadku.

Nowa technologia pozwala na wyjątkowo precyzyjne cofanie samochodem ciężarowym - właściwość, która umożliwiła Jean-Claude'owi Van Damme'owi wykonanie słynnego popisu: "The Epic Split".

Ceremonia wręczenia nagrody roku 2013 za innowacyjność w jakości ma miejsce dzisiaj w Moderna Museet, w Sztokholmie. Nagroda ta jest przyznawana raz do roku firmie, organizacji lub osobie, której innowacje są rezultatem planowego działania i spełniają określoną potrzebę klienta. W skład kapituły nagrody wchodzą zajmujące się promocją jakości fundacje ze Szwecji, Finlandii, Estonii, Czech i Węgier.


4trucks.pl / Volvo Trucks

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL