Kradli paliwo i europalety

Kradli paliwo i europalety

Żagańscy policjanci służby kryminalnej zatrzymali trzyosobową grupę zajmującą się włamaniami do firm. Łupem szajki padało paliwo z samochodów ciężarowych, metalowe kontenery i europalety.

Skala tych przestępstw, dokonywanych od jesieni ubiegłego roku, może wskazywać, że podejrzani uczynili sobie z tego procederu stałe źródło dochodu. Dwaj zatrzymani mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani, zatrzymana kobieta natomiast podpisywać będzie listę osób dozorowanych.

W grudniu 2013 r. i styczniu 2014 r. na terenie firm usytuowanych na przedmieściach Żagania doszło do kilku włamań i kradzieży, w wyniku których zginęły europalety, metalowe kontenery oraz znaczne ilości paliwa z baków samochodów ciężarowych.

Policjanci służby kryminalnej z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu prowadząc działania operacyjne ustalili podejrzanych. Trzyosobowa grupa ujęta została przez funkcjonariuszy nocy z 21 na 22 stycznia, na gorącym uczynku kradzieży 26 sztuk drewnianych europalet. Zatrzymanymi okazali się dwaj bracia w wieku 17 i 24 lat oraz 23-letnia kobieta. W trakcie zatrzymania skradzione europalety były już zapakowane i znajdowały się na samochodzie dostawczym należącym do jednego z podejrzanych.

Po zatrzymaniu policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie każdej zatrzymanej osobie dziewięciu zarzutów dotyczących współudziału w kradzieży, usiłowaniu kradzieży i kradzieży z włamaniem. Jak wynika z ustaleń, łupem szajki padło co najmniej 1450 litrów oleju napędowego, 86 sztuk drewnianych europalet, 32 metalowe kontenery, aluminiowa drabina i akumulator samochodowy. Łączne straty powstałe w wyniku ich przestępczej działalności oszacowano na ponad 40 tysięcy złotych. Skala tych przestępstw, dokonywanych od jesieni ubiegłego roku, może wskazywać, że podejrzani uczynili sobie z tego procederu stałe źródło dochodu.

Policjanci doprowadzili wszystkich zatrzymanych do Prokuratora Rejonowego w Żaganiu, który po ich przesłuchaniu podjął decyzję o zastosowaniu środków zapobiegawczych. Wobec dwóch braci złożył do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie, natomiast zatrzymaną kobietę oddał pod dozór Policji. Dwaj podejrzani o kradzieże i włamania zostali tymczasowo aresztowani. Za kradzież z włamaniem grozi im kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.


4trucks.pl / Policja.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL