Rozwiązania chroniące kierowców

Rozwiązania chroniące kierowców

Żeby móc skutecznie zapobiegać aktom kradzieży, niekiedy połączonym z przemocą fizyczną, kierowcy pojazdów ciężarowych muszą dysponować odpowiednimi środkami ochrony osobistej.

Obecnie Renault Trucks oferuje szereg rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo kierowców: wielofunkcyjny alarm, przycisk alarmowy, blokadę drzwi i czujnik gazu.

Kierowcy pojazdów ciężarowych mają świadomość, że ich zawód może być niebezpieczny. Przewożone przez nich wartościowe towary są obiektem pożądania złodziei, którzy czasami nie wahają się użyć przemocy fizycznej, by zdobyć to, na czym im zależy. Dlatego, w celu zapewnienia kierowcom jak najskuteczniejszej ochrony, Renault Trucks oferuje kilka różnych rozwiązań.

Pierwszym z nich jest wielofunkcyjny alarm. Gdy ktoś próbuje dostać się do wnętrza pojazdu poprzez wyważenie drzwi lub zewnętrznych schowków albo stłuczenie szyby, włącza się syrena alarmowa emitująca dźwięk o natężeniu 90 dB. Cykl alarmowy trwa 30 sekund i jest powtarzany 10-krotnie. Podobny alarm rozlega się przy próbie odholowania pojazdu lub podniesienia kabiny. Funkcjonalność alarmu Renault Trucks może obejmować także naczepę, co pozwala chronić przed kradzieżą znajdujący się w niej ładunek.

renault trucks - alarme securite conducteur        

We wnętrzu kabiny kierowca ma do swojej dyspozycji przycisk alarmowy, znajdujący się w zasięgu ręki na desce rozdzielczej, którego może użyć, gdy poczuje się zagrożony. Przycisk ten włącza syrenę alarmową i błyskowe sygnały świetlne.

renault trucks - bouton alerte securite conducteur

A jak najlepiej chronić kierowcę, gdy ten odpoczywa? Renault Trucks oferuje również mechaniczną blokadę antywłamaniową drzwi, zwaną Doorlock. Jej działanie polega na unieruchomieniu drzwi na uchwycie wejściowym w taki sposób, że ich otwarcie od zewnątrz staje się niemożliwe.

I wreszcie, w związku z tym, że napastnicy coraz częściej dokonują rozbojów z użyciem gazu, pojazdy Renault Trucks mogą być wyposażone w odpowiedni czujnik. Podłączony do gniazda 12 V/24 V w kabinie, detektor ten ostrzega kierowcę w razie wykrycia obecności któregoś ze znanych gazów duszących.

renault trucks - detecteur de gaz securite conducteur


4trucks.pl / Renault Trucks Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL